Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejne sukcesy w judo i ju-jitsu

To był pracowity weekend dla zawodników KS Cieszyn Judo, UKS Nakano Pogwizdów oraz Sparty Skoczów. Jedną z głównych imprez minionej niedzieli były Mistrzostwa Śląska w ju-jitsu, z których nasi reprezentanci wrócili z workiem medali.

Po raz kolejny nie zawiedli podopieczni Arkadiusza Lipy, którzy właśnie rywalizowali na wyżej wymienionych mistrzostwach. Do Mysłowic wybrała się 10-osobowa grupa, która wywalczyła aż 16 medali (!). Ze złotem wrócili Igor Lipowczan, Kevin Michalski, Kornelia Stankiewicz, Bartosz Żyła oraz Wiktoria Michalska. Po krążki sięgnęli także: Kornelia Piprek (brąz), Patryk Spyra (brąz), Karol Kozyra (srebro), Natalia Król (srebro), Oliwier Kozłowski (brąz), Patryk Spyra (brąz), Natalia Król (brąz).

Na te same zawody udali się także zawodnicy z Pogwizdowa. Czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium – Martyna Holek, Szymon Gabzdyl, Filip Czupil i Jakub Herrman. Medale wywalczyli również Adam Banot (srebro) i Jakub Chabrajski (brąz). O podium otarli się Jakub Drewek oraz Patryk Wesołowski.

Sukcesy odnieśli także reprezentanci skoczowskiej Sparty. Szczególnie warto wspomnieć o Ewie Tęczy oraz Monice Sawczuk, które wystąpiły na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Warszawie. Obie zawodniczki zostały nominowane do drugiego składu reprezentacji Śląska, z którym wywalczyły brązowy medal.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: