Gol Adamka na wagę punktu

Piłkarze z Chojnic oraz Jastrzębia-Zdroju mieli początkowo rozegrać swe spotkanie w niedzielę, ale sędzia Wojciech Krztoń wraz z delegatem PZPN postanowili przełożyć go o jeden dzień, ze względu na zły stan murawy. Wczoraj, piłkarze obu zespołów wybiegli na boisko i podzielili się punktami – 1:1. Bramkę dla zespołu ze Śląska zdobył Kamil Adamek.

Co ciekawe, wynik wczorajszego meczu został ustalony już w 12. minucie. Najpierw uderzyli gospodarze, którzy już po niecałych 120 sekundach wyszli na prowadzenie. Janusz Surdykowski wykorzystał dośrodkowanie Miłosza Przybeckiego i pokonał Grzegorza Drazika.

Ale radość kibiców gospodarzy nie trwała zbyt długo, bo po dziesięciu minutach wyrównał Adamek, który płaskim strzałem wpakował piłkę za plecy Radosława Janukiewicza. Wychowanek GKS-u Morcinek Kaczyce mógł chwilę później wyprowadzić Jastrzębie na prowadzenie, ale zmarnował dogodną okazję, posyłając futbolówkę tuż obok bramki.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a w całym meczu niewiele się działo. Głównie ze względu na niezbyt dobry stan murawy oraz opady deszczu. GKS utrzymał się na siódmym miejscu, na którym także zakończy ten rok, bo przed pierwszoligowcami teraz dłuższa przerwa – na boiska wybiegną dopiero w marcu (przyp. red. jastrzębianie rozegrają jeszcze sparing, 8 grudnia z Gwarkiem Tarnowskie Góry).

Dla Adamka to piąte trafienie w tym sezonie. 29-latek jest drugim najlepszym strzelcem w jastrzębskim zespole. Ustępuje jedynie Kamilowi Szymurze, który ma na koncie sześć bramek.