Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rudzica- otwarcie sportowego zaplecza

W sąsiedztwie boiska sportowego w Rudzicy w niespełna dwa lata powstał budynek zaplecza sportowego. Uroczystego otwarcia dokonano w poniedziałek, 3 grudnia a rozpoczęło się od przecięcia wstęgi.

To kolejna sportowa inwestycja w Gminie Jasienica. Warto w ten sposób wspierać zdrowie młodego pokolenia i sportowe pasje mieszkańców naszej gminy – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć budynek i wysłuchać wykładu wraz z pokazem rozgrywki bocci Damiana Iskrzyckiego. W budynku zaplecza powstała sala do treningów w tej dyscyplinie, w której ten mieszkaniec Rudzicy odnosi międzynarodowe sukcesy.

Wjazd do części na pierwszej kondygnacji odbywa się łagodnym podjazdem, bez barier architektonicznych, co ułatwia przeprowadzanie treningów niepełnosprawnemu sportowcowi. Z kolei na dolnej kondygnacji, bezpośrednio sąsiadującej z boiskiem piłkarskim, powstała szatnia z natryskami oraz pomieszczeniami trenera i magazynami.

Całkowite koszty budowy wyniosłu 1,7 miliona złotych. Co ważne nie wszystkie pieniądze pochodziły z budżetu gminy. Władze pozyskały 7807 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: