Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne spotkania dot. funkcjonowania samorządu terytorialnego

Pierwsze, kwietniowe spotkanie z cyklu ''Samorząd na wyciągnięcie ręki'' zainicjowanego przez władze Cieszyna cieszyło się dużym zainteresowaniem, w związku z czym w najbliższym czasie możemy spodziewać się zapowiedzianej wcześniej kontynuacji. Aktualnie zapowiedziane zostały cztery kolejne spotkania.

W trakcie pierwszego spotkania głos zabrał Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, który przybliżył słuchaczom ustawowe zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego — Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego. Celem przedsięwzięcia jest również spopularyzowanie samorządu jako interesującego miejsca pracy. Niezobowiązujące testy, którymi będą kończyć się wykłady, będą stanowiły próbkę pytań egzaminacyjnych, jakich mogą spodziewać się potencjalni kandydaci do pracy w jednostkach miejskich – zachęcał Macura.

Spotkania te nie są jednak skierowane tylko i wyłącznie do potencjalnych przyszłych urzędników. Tematyka spotkań z pewnością pracownikom samorządu terytorialnego się przyda, jednak tematy te pomogą również osobom postronnym lepiej zrozumieć co dzieje się w ich mieście, a także w jaki sposób korzystać ze swoich praw oraz hołdować obowiązkom, na przykład jako stronom postępowania administracyjnego.

Kolejne spotkania odbędą się w sali 126 cieszyńskiego Ratusza: 8 maja tematem będzie Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA) w praktyce samorządowej, a opowie o nim Stanisław Kawecki, Sekretarz Miasta Cieszyna; 12 czerwca o Urzędzie Miejskim i jednostkach miejskich w liczbach będzie mówił Aleksander Cierniak, Zastępca Burmistrza Cieszyna. Po przerwie wakacyjnej odbędą się kolejne dwa spotkania: 11 września Skarbnik Miasta Cieszyna Alicja Dąbrowska wprowadzi zgromadzonych słuchaczy w temat budżetu gminy w kontekście ustawy o finansach publicznych, z kolei 9 października będzie można dowiedzieć się nieco więcej o statusie pracownika samorządowego, temat przedstawi Bożena Bury Pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. zasobów personalnych.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: