Kolejne osoby z zarzutami

Są kolejne dwie osoby z zarzutami w sprawie utonięcia dwunastolatka w basenie w Wiśle, w czasie ostatnich ferii zimowych. Zarzuty usłyszało również dwóch opiekunów zimowiska ze Zgierza. Według śledczych opiekunowie nie sprawdzili na ile dzieci umieją pływać a także nie podzielili ich na odpowiednie grupy oraz nie pilnowali ich w czasie kąpieli.

Przypomnijmy, wcześniej prokuratura postawiła zarzuty dyrektorowi Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle, Adamowi J.  Oprócz niego  Zarzuty usłyszała także  dyrektorka ośrodka i ratownik bez uprawnień.

Do tragedii doszło  17 stycznia tego roku po południu. Na basenie w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej pływała grupa dziewiętnastu nastolatków z powiatu zgierskiego. Podczas kąpieli zauważono dwóch chłopców na dnie basenu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, mimo akcji reanimacyjnej jednego chłopca nie zdołano uratować. Drugi trafił w ciężkim stanie do szpitala pediatrycznego w Bielsku – Białej. Zdaniem policji i relacji świadków, w momencie tragedii na basenie nie było ratownika. A osoba która miała pełnić tę funkcję, nie miała właściwych szkoleń. CZYTAJ: Ratownika nie było na basenie.

W sprawie łącznie zarzuty usłyszało 5 osób. Żadne z podejrzanych nie przyznało się do winy. Wszystkim grozi kara do pięciu lat więzienia.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-11 14:58:15
Klubowiczka007: Dożywocie powinni dostać!<br />Mordercy..
2017-12-11 15:06:13
ondrik: Ratownik, który nie był ratownikiem powinien ich ratować a opiekunowie powinni dzieciaków pilnować. Za to brali kasiorę.
2017-12-11 18:12:57
bronek91: A na co zwracałem uwagę, jak sprawa wyszła już pawie rok temu... Opiekunowie byli gwarantami zdrowia i życia dzieci, obecność pseudo- ratownika, jak się okazało, pomimo ich domniemania, zaufania, iż wszystko jest ok, nie zwalnia ich z odpowiedzialności.
2017-12-12 00:44:45
krokusik: Jacy wyście nagle tacy mądrzy się zrobili. Za parę dni okaże się że ratownik miał licencję i zaczniecie fanzolić w drugą stronę. Wnieście coś konkretnego do tematu, a nie kłapcia jak te przysłowiowe baby. Na trzeźwo to inaczej wygląda, prawda?
2017-12-12 20:39:58
bronek91: Szanowny Krokusik, nie nagle, ino już downo na łamach tego portalu pewne ptoszki ćwierkały, jakie ich zdaniem osoby powinny się spotkać z zarzutami. Nie bydym prawie po roku ryplejowoł, jak nie roz sytuacja mnie do tego zmusza. Poczytaj sobie artykuły i komentarze z:<br />http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,36072,ratownika-nie-bylo-na-basenie-.html<br />http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,36078,ratownik-bez-uprawnien....html<br />http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,36066,wisla--smierc-w-basenie.html<br /><br />Od stwierdzenia winy jest sąd, co do komentujących, każdy może mieć własne zdanie w danej sprawie. Oczywiście iż można podważać wiarygodność itd. Mnie tam nie było, co nie oznacza iż w oparciu o podane np. na portalu ox informacje, mogę dojść do pewnych wniosków, którymi mogę podzielić się z innymi. Postronni, jeżeli chcą, nie zgadzają się, mogą oczywiście mieć również własne zdanie. Ważne tylko, aby odnosiło się to do treści a nie do osoby, co niestety jest charakterystyczne dla wielu komentujących. Jest to moim zdaniem prymitywne zachowanie, ale i takich potrzeba w społeczeństwie. Jeżeli nie chcesz zapoznawać się z treścią komentarzy, nie czytaj ich, nie masz takiego obowiązku. <br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją