Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koleje Śląskie za darmo

Jak w niedzielę (14.01) na swojej stronie internetowej poinformowała spółka Koleje Śląskie, dziś (15.01) przejazdy pociągami będą bezpłatne. Trzeba jednak spełnić jeden warunek.

- Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu – możemy przeczytać na stronie internetowej Kolei Śląskich.

Dodatkowo, każdy kierowca (osoba posiadająca prawo jazdy), korzystająca z bezpłatnego przejazdu może zabrać z sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą (dla której przejazd również będzie bezpłatny).

Możliwość bezpłatnego przejazdu obowiązuje na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka Chałupki-Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane. Akcja ma związek z prognozowaną bardzo złą jakością powietrza w regionie, umożliwienie skorzystania z bezpłatnej komunikacji publicznej ma na celu zachęcenie kierowców do działań proekologicznych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: