Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koleje Śląskie informują sms'em

To istotna informacja dla klientów Kolei Śląskich, od 1 listopada każdy pasażer może korzystać z SMS-owego powiadamiania o opóźnionych i odwołanych pociągach Kolei Śląskich.

Każdy z pasażerów, który wyrazi chęć otrzymywania tego typu smsów, będzie dostawał na swój telefon komórkowy informacje o opóźnieniach przekraczających 15 minut, zastępczej komunikacji autobusowej, oraz odwołanych pociągach na danej trasie kolejowej.
Warto zaznaczyć, że usługa sms jest bezpłatna, użytkownik ponosi opłatę jedynie za wysłanie smsa aktywującego system (koszt zgodny z cennikiem operatora, jak za jeden zwykły sms).

Pasażerowie mają do wyboru trzy rodzaje powiadomień:
dla pociągów kursujących w dni robocze w godzinach 5:00-18:00 (opcja „D”)
dla pociągów „nocnych” kursujących w dni robocze od godz. 18:00 do 5:00 (opcja „N”)
dla pociągów weekendowych – kursujących od godz. 18:00 w piątek do godz. 5:00 w poniedziałek (opcja „W”)

Jak zapisać się do systemu powiadomień?
Wystarczy wysłać sms z numerem wybranej linii* oraz oznaczeniem wybranej opcji godzinowej („D”, „N” lub „W”) na numer 799 599 881. Dla przykładu: jeśli interesują nas pociągi kursujące w dzień roboczy (od 5:00 do 18:00) na linii S1, wysyłamy smsa o treści „S1D”. Możliwe jest zapisanie się na kilka rodzajów powiadomień – zarówno pod względem wyboru godzin, jak i linii. W tym celu wystarczy wysłać następnego smsa z oznaczeniem kolejnej opcji, która nas interesuje. Nie ma ograniczenia co do ilości wybranych opcji powiadomień.

Jak długo usługa jest aktywna?
Po wysłaniu zgłoszenia usługa będzie aktywna przez 2 tygodnie. Jeśli po tym czasie pasażer nadal będzie chciał otrzymywać powiadomienia, będzie musiał ponownie aktywować usługę. Natomiast w przypadku chęci zrezygnowania z smsów przed upływem 2 tygodni od dnia zalogowania do usługi, wystarczy wysłać pod ten sam numer (799 599 881) smsa, w którym wcześniejszy wybór będzie poprzedzony znakiem minus, czyli np. „-S1D”. Usługa będzie aktywna co najmniej do końca lutego.

Pełny wykaz linii można znajduje się  na stronie Kolei Śląskich - przejdź>>>

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: