Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolędy, gospel i nowa płyta

Śpiewają pieśni kościelne, przed świętami wydali płytę z kolędami, dają koncerty, zdobywają nagrody. Żeński zespół wokalny „Vocalis”, bo o nim mowa, poruszył słuchaczy podczas koncertu kolęd 26 grudnia 2010 roku w kościele św. Trójcy w Skoczowie.

Zespół działa od 1999 roku przy parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie pod kierownictwem Daniela Cichego (od jesieni 2006 roku).

Koncert, który odbył się w ubiegłym tygodniu, był jednocześnie występem promującym nową, oczekiwana przez wielbicieli muzyki a’capella  płytę zespołu pt.: „Vocalis/Kolędy”.  Na krążku odnajdziemy opracowania zarówno tych znanych jak i mniej popularnych kolęd. Płyta zawiera standardowe koledy "Dzisiaj w Betlejem", "W żłobie leży" "Lulajże Jezuniu", czy "Wśród nocnej ciszy". Mniej znanymi utworami zamieszczonymi na płycie są: "Noc cicha w snie" (polska kolęda), "Święta godowa noc" (islandzki utwór) i "Spij mój malenki (kołysanka). Wszystkie utwory odznaczają się nowoczesną, gospelową aranżacją.

Koncert zachwycił publiczność, owacjami na stojąco dziękowano wykonawczyniom. Zespół z kolei podziękował swoim sponsorom, dzieki którym płyta mogła zostać wydana. Obecnie zespół Vocalis  przygotowywuje się do wydania kolejnej, trzeciej płyty, która ukaże się prawdopodobnie w tym roku i będzie zawierać prawie dwadzieścia utworów, w tym tradycyjne pieśni koscielne, pieśni negro spirituals, gospel i pieśni współczesne.

Zanim to jednak nastąpi, wokalistki wraz z dyrygentem, Danielem Cichym wezmą udział w wyjazdowych koncertach i konkursach.
Więcej informacji na temat zespołu oraz płyty można zaczerpnąć ze strony internetowej: Zespołu Vocalis.

Portal Ox.pl jest jednym ze sponsorów płyty.
 

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: