Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobieta ujęła złodzieja

Zauważyła przestępcę, wezwała policję, a nawet przypilnowała złodzieja. Takie kobiety mieszkają w Brennej.

 

–  Mieszkanka Brennej dokonała ujęcia złodzieja na gorącym uczynku, który wybił w oknie szybę i usiłował włamać się do domku letniskowego. Kiedy zaalarmowała policję, mężczyzna próbował uciec. Kobieta sama przypilnowała włamywacza do czasu przyjazdu patrolu – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Wszystko działo się w godzinach wieczornych. Kobieta spacerowała w Brennej przy ul. Stromej w jednym z domków letniskowych usłyszała brzęk tłuczonego szkła. Postanowiła sprawdzić co się stało. Na terenie jednej z posesji zauważyła mężczyznę, który wybił szybę w oknie i usiłował wejść do domku letniskowego. – Zorientowała się, że to nie właściciel tego budynku, lecz włamywacz. Kobieta zaalarmowała policję. Dyżurny natychmiast skierował patrol na miejsce przestępstwa. Złodziej nie miał zamiaru czekać na patrol i próbował uciec. Odważna mieszkanka Brennej dokonała jego ujęcia i przypilnowała do czasu przyjazdu funkcjonariuszy – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji. Po przyjeździe policji złodziej został przetransportowany do komisariatu. 

Z budynku nic nie zginęło, dzięki reakcji kobiety. Jedyne straty to uszkodzenie okna. 

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za które grozi 10 lat więzienia. O jego losie zadecyduje prokurator.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: