Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kierujący pojazdami powodują najwięcej wypadków drogowych

Każdego roku wiele osób traci życie w wypadkach drogowych. Okresy wzmożonego ruchu na drogach podczas długich weekendów, wyjazdów na święta czy wakacje, obfitują w tragiczne w skutkach statystyki. Faktem jest, że najwięcej wypadków powodują kierujący pojazdami przed wypadkami z winy pieszych czy innych czynników, które mogły przyczynić się do takich zdarzeń.

Jak informuje policja - Blisko 89 % wypadków drogowych zaistniałych podczas wakacji ubiegłego roku spowodowali kierujący pojazdami. Prawie 5% wypadków nastąpiło z winy pieszych, a w ok. 1 % przypadków odnotowano współwinę uczestników zdarzenia. Pozostałe 5% to wypadki do których doszło z innych przyczyn, w tym m.in. stan techniczny pojazdu, stan drogi, pożar pojazdu, zwierzęta na drodze, utrata przytomności przed wypadkiem. W przypadku kierujących pojazdami, zdecydowaną większość stanowili kierowcy samochodów osobowych.

Niemal za każdym tragicznym zdarzeniem stoi człowiek – kierowca, od którego zależy czy szczęśliwie dojedziemy do celu. Niewątpliwie główną przyczyną wypadków na naszych drogach to nadmierna prędkość. Brawurowe zachowania kierowców, ryzykowne manewry i niejednokrotnie zmęczenie za kierownicą przyczyniają się do smutnych komunikatów o wypadkach na drogach. - W czasie ostatniego weekendu wakacji w związku ze spodziewanym większym natężeniem ruchu, zwiększony będzie także udział policjantów ruchu drogowego sprawujących nadzór nad ruchem. Warto podkreślić, że rola policjantów nie będzie się jednak ograniczać wyłącznie do ujawniania wykroczeń i eliminowania niebezpiecznych zachowań, ale także do zapewnienia płynności ruchu oraz udzielania pomocy w razie zaistnienia takiej potrzeby. – informują mundurowi.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-02 11:41:14
mako: ,,Kierujący pojazdami powodują najwięcej wypadków drogowych". Jakie to odkrywcze.
2019-09-02 12:12:07
tomi71: może autor artykułu dając taki tytuł liczy, że już wkrótce nie będzie kierowców, tylko samochody autonomiczne? ...i wtedy wypadków nie będzie, wykroczeń, przekroczeń prędkości nie będzie itp itd :) ...tylko wtedy nie będzie kierowców tylko pasażerowie. ...i "drogówki" nie będzie ...przyszłość
2019-09-02 18:29:59
ktoś: A myślałem, że pasażerowie :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: