Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kiczyce mają kanalizację

To dzień przełomowy w historii Kiczyc - wioski w Gminie Skoczów. Uroczyście przecięto wstęgę, a tym samym oddano do użytku priorytetową inwestycję - pierwszy etap budowy kanalizacji w Kiczycach.

 

Długość kanalizacji w Kiczycach wynosi  prawie 16 km. 12,6 km - to kanalizacja grawitacyjna,  a nieco ponad 3 km to kolektory tłoczne. Wybudowano także przepompownię, w której zainstalowano dwie pompy. Do sieci jest podłączonych 150 gospodarstw, a więc połowa wsi. Inwestycja wyczekiwana była przez mieszkańców wiele lat. I w końcu 12 grudnia 2011r. przecięto wstęgę i tym samym uroczyście zakończono pierwszy etap budowy kanalizacji. 

Czerwoną wstęgę umieszczono na terenie przepompowni w Kiczycach przeciął ją zastępca burmistrza Skoczowa Piotr Rucki, sołtys Kiczyc Franciszek Pomper oraz współwłaściciele firmy, które wykonały inwestycję.

Budowa kanalizacji rozpoczęła się 22 czerwca 2010r. I jak skrzętnie wyliczył sołtys Kiczyc Franciszek Pomper  trwała rok, pięć miesięcy i 22 dni. Jak dodał dzięki tej inwestycji zmieniło się życie mieszkańców sołectwa.  –  Życie stało się bardziej wygodne – podkreśla sołtys Kiczyc.

Wiceburmistrz Skoczowa podkreślił dobrą współpracę z firmą, która zrealizowała budowę. – Oby z wszystkimi naszymi partnerami tak dobrze się współpracowało – mówił podczas otwarcia.

Budowa pierwszego etapu kanalizacji w Kiczycach kosztowała prawie 4,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – 1,6 mln zł. Gmina zaciągnęła także na ten cel pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 2,2 mln zł.

KOD

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: