Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla najaktywniejszych czytelników roku 2011

Biblioteka Miejska w Cieszynie z myślą o najaktywniejszych czytelnikach roku 2011 zorganizowała spotkanie opłatkowe. Życzeń i uśmiechów nie było końca.

Najwierniejsi czytelnicy cieszyńskich bibliotek spotkali się w miniony czwartek (8.12.2011) w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Głębokiej w Cieszynie podczas "Wigilijki dla czytelników". 

- Wiele osób pyta nas na jakich zasadach dobieramy czytelników na spotkania opłatkowe? Pierwsza weryfikacja odbywa się "zza lady". Dokonują jej panie, które mają bezpośredni kontakt z czytelnikiem w wypożyczalni dla dorosłych, w czytelni, czy też w naszych filiach. To one, jako pierwsze dostrzegają osoby, które najczęściej do nas przychodzą. Są to często nasi "biblioteczni" przyjaciele, którzy cenią czytanie dla przyjemności. Tych, którzy czytają, bo muszą - nie zapraszamy...- z przymrożeniem oka opowiadała Izabela Kula dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie - Druga weryfikacja odbywa się za pomocą systemu komputerowego. Dzięki niemu dowiadujemy się - kto, czego, ile i kiedy...

Spotkanie opłatkowe było również okazją do podziękowań. - Dziękujemy, że czytanie dla przyjemności macie we krwi i nie możecie żyć bez książki – podkreślała I. Kula - Dziękuję również moim koleżankom, za ich uśmiech, za to, że potrafią stworzyć tak ciepłą i serdeczną atmosferę. 

Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Barbara Kłosowska Główny specjalista ds Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Piotr Gruchel naczelnik Wydziału Kultury UM w Cieszynie, który na ręce najwierniejszych czytelników złożył świąteczne życzenia również w imieniu burmistrza Cieszyna. Do życzeń dołączyła się również Barbara Kłosowska. 

- Bardzo dziękuję za to miejsce... Często tu zaglądam, na szczęście nie tylko służbowo...Tu zawsze mogę znaleźć towarzystwo, miłe słowo, wsparcie, życzliwość...no i oczywiście  fantastyczne książki – podkreślała B. Kłosowska – dziękuję także za wspólną pracę, którą możemy wykonywać na rzecz zdrowia innych mieszkańców w naszym powiecie. 

Grudniowemuu świętowaniu towarzyszyły występu zespołu teatralnego z Zabłocia. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: