Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Każda kobieta ma swoją porę roku

Trzeba wiedzieć czy róż, czy amarant, czy może odcienie szarości i zieleni. Trzeba wiedzieć czy jest się typem jesieni, wiosny, zimy czy lata. I nie chodzi tu o kartki z kalendarza, a kobiecość. Panie ze Strumienia wiedzą już najlepiej jakim typem kobiety są i co zrobić aby jeszcze bardziej podkreślić swoje atuty. Wszystko dzięki zajęciom w ramach Miesiąca Kobiet, który przez cały marzec obchodzą w Strumieniu.

Z każdego kopciuszka można zrobić piękną księżniczkę. Trzeba tylko wiedzieć, co komu pasuje, jak dobrać makijaż i strój do atutów i typu kobiecości. Panie ze Strumienia uczyły się podkreślać swoje atutu podczas warsztatów makijażu, które odbyły się w ramach Miesiąca Kobiet. Porad udzielała Beata Bojda ze studia kosmetycznego „Pachnidło”. 

Panie rozpoczęły warsztaty od analizy kolorystycznej. Tym samym dowiedziały się jaki typ urody reprezentują.  –  Każda z was może chodzić w różu czy niebieskim jednak trzeba wiedzieć jaki odcień jest dla waszej urody najbardziej odpowiedni – podkreślała Beata Bojda – taka analiza pomoże wam świadomie dobierać kolory i komponować ubrania – dodała. 

Inaczej w błękicie wygląda jesień, inaczej wiosna, a jeszcze inaczej lato. Żeby wyznaczyć swój typ urody wystarczy przyjrzeć się włosom, oczom i skórze. Kobieta o typie urody wiosny to ta, która ma jasną cerę o brzoskwiniowym odcieniu, często z rumieńcami  lub złocistymi piegami. Skóra Pani wiosny łatwo się opala i przyjmuje złoty odcień. Oczy ma szare lub niebieskozielone, ale mogą mieć również piwny bądź brązowy kolor, a ich oprawa jest jasna. Ten typ urody mają   najczęściej blondynki lub szatynki z miodowymi refleksami. Pani lato natomiast ma porcelanową, bladą cerę, na której często goszczą piegi o szarym odcieniu, a spod delikatnej skóry prześwitują naczynka. Włosy ma popielate albo platynowe, a oczy niebieskie, szare, szaroniebieskie bądź szarozielone. Jesienny typ urody ma miedziane, rdzaworude, marchewkowe, bądź kasztanowe włosy. Oczy brązowe bądź zielone. Pani zima natomiast ma ciemną oprawę oczu i usta w kolorze czerwieni. Oczy są najczęściej niebieskie lub brązowe, włosy natomiast czarne lub ciemnobrązowe, często z charakterystycznym granatowym połyskiem.

Prócz poznania swojego typu urody panie mogły zobaczyć jak wykonuje się perfekcyjny, profesjonalny makijaż. Poznały co dobre na co dzień, a co na wieczór. –  Na dzień najważniejszy jest dobry podkład, puder i róż. Dzięki nim twarz będzie wyglądać naturalnie i świeżo. Co innego wieczorem. Wtedy kobieta powinna błyszczeć – mówiła Beata Bojda. Między innymi na wieczór panie mogą wykorzystać technikę smokey eyes, którą mogły poznać w czasie warsztatów.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: