Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej - cieszyńska tradycja

Koncerty Nauczycieli, które odbywają się każdego roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. Paderewskiego z całą pewnością zaliczyć można do cieszyńskiej tradycji. W miniony poniedziałek (12.03.2012) po raz kolejny spotkali się sympatycy pięknej muzyki.

Koncert Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.  im. I. Paderewskiego to cieszyńska tradycja, która trwa od wielu lat. Ilu? Dzisiaj chyba już trudno na to pytanie odpowiedzieć... - Wzmianki o Koncertach Nauczycieli widoczne były na stronach kroniki szkoły z lat pięćdziesiątych. Tradycja jest więc z pewnością bardzo długa – mówi Krzysztof Durlow dyrektor PSM w Cieszynie.

Pedagogów, rodziców, dzieci, a także gości szczególnych w osobach: Jerzego Nogowczyka starosty cieszyńskiego, Mieczysława Szczurka burmistrza Cieszyna oraz wójta gminy Haźlach - Karola Folwarcznego przywitał dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej - Krzysztof Durlow.

 - Czy czują państwo już wiosnę? Myślę, że pomalutku maluje nam się ten upragniony, wyczekiwany, budzący się do życia krajobraz... jeżeli jednak nie - to nasz koncert będzie dobrym tego początkiem, który z pewnością pobudzi nie tylko zmysł słuchu, ale mam nadzieję, że również inne nasze zmysły, bo... będzie mienił się wieloma barwami... - tymi słowami rozpoczęła spotkanie Dagmara Dudziak.

Przed tłumnie zgromadzoną publicznością w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpili: Agnieszka i Krzysztof Durlow, Natasza Firlej, Bronisław Greń, Izabela Jamróz, Katarzyna Kamińska, Joanna Lipowczan-Stawarz, Barbara Litwiniuk, Joanna i Marek Ludwik, Joanna Majcherczyk, Magdalena Mucha, Małgorzata Przybyła, Witold Pieńkowski, Paweł Seligman, Teresa Zięba-Janasik, Maria Żaba. 

Już niebawem, bo 15 marca o godzinie 18.00 w auli koncertowej PSM w Cieszynie będziemy mieli okazję wysłuchać Koncertu Uczniów i Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej, który odbędzie się w ramach IV Festiwalu Nauki (wstęp wolny).

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

 

Zobacz fotoreportaż 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: