Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Katarzyna Groniec w Górkach

Jedna z czołowych polskich piosenkarek zajmujących się piosenką aktorską wystąpi w Górkach Wielkich już w najbliższą sobotę.

Katarzyna Groniec zadebiutowała pierwszoplanową rolą w musicalu Metro Janusza Józefowicza. Zagrała tam Ankę. Sześć lat później w 1997 roku zdobyła  Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a już rok później wystąpiła ze swoim własnym recitalem.


W 2000 roku ukazała się jej debiutancka płyta Mężczyźni, której producentem był Grzegorz Ciechowski. Kolejnym albumem była płyta Poste restante składająca się z trzech części -pierwsza to piosenki kabaretowe i filmowe z lat 30. XX wieku, z repertuaru m.in. Édith Piaf i Marleny Dietrich. Utwory części drugiej to sześć melancholijnych piosenek o miłości. W części trzeciej znalazły się trzy utwory Astora Piazzolli z tekstami w przekładzie Marcina Sosnowskiego oraz romans Aleksandra Wertyńskiego ze słowami Jonasza Kofty. Inspiracją do wydania płyty była piosenka  Ewy Demarczyk pt: Jaki śmieszny jesteś pod oknem. Następną płytą była  Emigrantka wydana w 2004. Znalazły się na niej kompozycje Piotra Dziubka z kilkoma tekstami autorskimi artystki oraz aranżacją piosenki z berlińskiego kabaretu Kurta Weila i Bertolta Brechta. Następna płyta to Przypadki – czyli autorski projekt Katarzyny Groniec i Piotra Dziubka. Pierwszym promującym singlem został utwór Będę z Tobą, drugim – Poniedziałek.


W 2008 Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzowski - Nagrodę im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej. W tym samym roku ukazał się dwupłytowy album-rejestracja koncertu Na żywo. W2009 w Teatrze Capitol podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu odbyła się premiera recitalu pt. Listy Julii, a w ślad za recitalem artystka wydała płytę pod tym samym tytułem.


W listopadzie 2011 roku miała premierę siódma płyta artystki - Pin-up Princess - o której sama Groniec mówi, że jest to "zapis przemyśleń, jakie nawiedzają kobietę po 35. roku życia".


Katarzyna Groniec wystąpi 4 sierpnia (najbliższa sobota) o godz. 20.30 w Centrum Kultury i Sztuki “Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich. Wstęp wolny.

KOD

ZOBACZ NAJNOWSZY TELEDYSK KATARZYNY GRONIEC:

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: