Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kasa na rewitalizację linii 190?

Remont linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała prawdopodobnie odbędzie się ze wsparciem województwa. Komisja Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały, dotyczący udzielenia wsparcia finansowego na inwestycję.

Radni pochylą się nad problemem 15 marca 2021 roku -  w dniu  9 marca br Komisja Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt Uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta Bielska-Białej, przeznaczonej na współfinansowanie opracowania studium planistyczno-prognostycznego dla projektu pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów-Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem – poinformował Andrzej Molin Radny Sejmiku Województwa Śląskiego w mediach społecznościowych.

Dzięki remontom możliwe będzie połączenie Cieszyn – Skoczów – Bielsko-Biała – Wadowice – Kraków. Sejmik Województwa Śląskiego ma zadecydować o tym, czy zadanie zostanie dofinansowane kwotą 750 tysięcy złotych.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-13 15:12:56
ciotka matylda: Które to już z kolei studium? Coś mi się wydaje,że takich opracowań mają już pełne szuflady! Ale jest kasa więc trzeba ją wydać i paru pisowców się wyżywi! Następne kilka lat z głowy!
2021-03-13 17:53:29
Bugs: Kilka lat z głowy? To jest szansa, że na te kilka lat załapie się kolejna władza. która projekt utopi czy pociągnie?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: