Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kasa dla Chybia

Gmina Chybie pozyskała środki finansowe dla wszystkich sołectw w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych.

Dzięki pozyskanym pieniądzom możliwe będzie wyposażenie świetlicy wiejskiej sołectwa Chybie w nagłośnienie, rzutnik multimedialny, laptop, drukarkę oraz rolety okienne za kwotę łączną 13 000 zł. Zostaną także zakupione stroje ludowe dla Koła Gospodyń Wiejskich oraz stroje galowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chybiu. Za 1500 zł powstanie strona internetowa sołectwa, dzięki której chce się ono promować.

W Mnichu zdecydowano się na poszerzenie i utwardzenie nawierzchni poboczy w obrębie skrzyżowania ul. Kopernika i Wojska Polskiego, to wszystko dzięki zadaniu „Przebudowa infrastruktury drogowej służącej mobilności komunikacyjnej mieszkańców” na kwotę 17 751 zł. Z kolei panie z KGW w Mnichu będą się cieszyć ze strojów ludowych za 3.900 zl.
Sołectwo Zarzecze dzięki pozyskanym środkom wybrukuje plac oraz teren pod wiatą biesiadną przy tzw. Centrum Integracji Sołectwa o powierzchni ponad 100 m2 za kwotę 18 400 zł, natomiast Frelichów zaplanował imprezę plenerową na zakończenie wakacji oraz zakup 2 namiotów o wymiarach ok. 3m x 6m oraz 19 ławostołów za łączną kwotę 17 000 zł.

W Zaborzu zostanie wyposażona świetlica wiejska w sprzęt kuchenny (garnki, patelnie, sztućce i inne niezbędne narzędzia kuchenne), patelnię elektryczną, przenośny grill gazowy, który będzie częścią wyposażenia kuchni, ale będzie także mógł służyć mieszkańcom podczas imprez plenerowych oraz projektor LED wraz z ekranem za łączną kwotę 20 000 zł.

- Łącznie chybskie sołectwa mają do zrealizowania projekty za kwotę 97 051 złotych, z czego połowa pochodzi z pozyskanego dofinansowania w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski - oddolne inicjatywy lokalne – informuje Urząd Gminy w Chybiu.

(red)

Pisaliśmy:

 

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: