Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Są pieniądze dla sołectw. Umowy podpisane.

Organizacja imprezy sportowej, stworzenie strony internetowej, czy zakup strojów dla drużyn LKS Victoria Hażlach , tylko niektóre z projektów z powiatu cieszyńskiego, które otrzymały pomoc finansową w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych

Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Zawierciu podpisano umowy z przedstawicielami gmin z terenu zawierciańskiego na zadania wskazane w ramach konkursu. Ze strony samorządu Województwa Śląskiego umowy podpisali marszałek Wojciech Saługa i wicemarszałek Stanisław Dąbrowa. - To są duże pieniądze zainwestowane w małe, ale wielkie rzeczy. Nie zapominamy o tych największych przedsięwzięciach, ale chcemy też kierować środki bliżej ludzi. Na pewno to pierwszy krok, taki przedsmak budżetu obywatelskiego dla obszarów wiejskich. Dzięki tym środkom mogą zostać zrealizowane projekty, które sami zaproponowaliście i które będą na co dzień służyć lokalnym społecznościom i poprawiać jakość życia – mówił marszałek Wojciech Saługa.

Na konkurs w wpłynęły 412 wnioski opiewające na kwotę niespełna sześciu milionów złotych. Pozytywnie oceniono 343 z nich – na sumę 4,8 mln zł. Zadania musiały być zarekomendowane przez radę sołecką lub zebranie wiejskie. Otrzymane w konkursie pieniądze sołectwa wydadzą wedle wskazanych potrzeb.

O pomoc finansową w ramach konkursu sołectwa ubiegały się za pośrednictwem gmin. Poszczególne Rady Sołeckie z terenu gminy, na podstawie oceny bieżących potrzeb mieszkańców danego sołectwa, opracowywały zadania inwestycyjne, a następnie wskazywały je gminie jako istotne dla sołectwa. Rada Sołecka podejmowała uchwałę stwierdzającą potrzebę realizacji przez gminę danego zadania, a następnie gmina zgłaszała wskazane przez sołectwa zadania do udziału w konkursie.

(red)

Pełna lista rankongowa pod tym adresem: LINK

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: