Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Karwina bez trenera!

Pięć porażek z rzędu, spadek na przedostatnie miejsce. Działaczom MFK Karwina skończyła się cierpliwość i zwolnili Frantiska Strakę. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi 61-letniego szkoleniowca na ławce trenerskiej.

- Zdecydowaliśmy się, że musimy odwołać Frantiska Strakę z roli trenera karwińskich piłkarzy, ze względu na słabe wyniki oraz zajmowaną przez nich pozycję w ligowej tabeli (Karwina plasuje się na przedostatnim, 15. miejscu – przyp. red.). Trenerowi dziękujemy za pracę, jaką dokonał w naszym klubie oraz życzymy mu powodzenia w dalszej karierze – przyznał dyrektor sportowy MFK, Lubomir Vlk.

Kto zastąpi 61-letniego szkoleniowca, który na ławce trenerskiej Karwiny spędził osiem miesięcy? Póki co, drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Straki, Marek Bielan oraz Branislav Rzeszot, zajmujący się trenowaniem bramkarzy w klubie.

Przypomnijmy, że Frantisek Straka objął funkcję trenera karwińskich piłkarzy na początku marca. Działacze klubu postawili mu jasne zadanie – utrzymanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. I to mu się powiodło, gdyż jego podopieczni zagwarantowali sobie pozostanie w Fortuna Lidze poprzez baraże. Karwina nie miała złego wstępu do obecnego sezonu, ale wyraźny kryzys nadszedł pod koniec września – remis z Opavą, a następnie pięć porażek z rzędu i w dodatku seria bez strzelonego gola, która wynosi już 533 minuty.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: