Karta Seniora

Program ''Karta Seniora'' to program o zasięgu ogólnokrajowym, do którego przystąpiło kilkaset firm - w tym również z regionu Śląska Cieszyńskiego. Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie którejś z 63 gmin partnerskich, bądź też są członkami oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który podpisał porozumienie z organizatorami akcji. Celem ''Karty Seniora'' jest szeroko pojęta aktywizacja seniorów, czyli osób, które ukończyły 60 rok życia.

- Z inicjatywy Cieszyńskiej Rady Seniorów, w 2017 roku Gmina Cieszyn przystąpiła do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie MANKO. Każdy senior, który skończył 60 lat, może bezpłatnie wyrobić własną Kartę Seniora i tym samym korzystać z oferowanych zniżek. W akcji biorą udział m.in. restauracje, salony optyczne, sklepy spożywcze. Karta Seniora honorowana jest w instytucjach na terenie całego kraju – możemy przeczytać słowa burmistrza Cieszyna Ryszarda Macury, umieszczone w Wiadomościach Ratuszowych i skierowane do seniorów z regionu.

Na Śląsku Cieszyńskim Cieszyn jest na razie jedyną gminą partnerską „Karty Seniora”, jednak do programu każdego roku przystępują nowe miejscowości. Gminy pozyskują nowych partnerów, którzy decydują się na respektowanie kart, a co za tym idzie przyznanie szczególnych zniżek, bądź uprawnień osobom, które ukończyły 60 rok życia, a tych jest całkiem sporo. W samym Cieszynie mieszka ponad 9 300 osób, powyżej 60. roku życia. Zdecydowana większość z nich jest osobami aktywnymi (zarówno zawodowo, jak i towarzysko), karta seniora pozwala im na korzystanie z określonych usług w zdecydowanie bardziej korzystnych cenach. Partnerzy programu to nie tylko salony okulistyczne, czy też gabinety medyczne, ale również firmy z branży rozrywkowej, czy też sklepy spożywcze.

Szczegółowe informacje o zniżkach cieszyńskich partnerów programu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Cieszynie, w zakładce: Ogólnopolska Karta Seniora. Informacje o zasięgu ogólnopolskim z kolei osoby zainteresowane znajdą na stronie www.glosseniora.pl. Osoby zainteresowane, które ukończyły 60. Rok życia mogą bezpłatnie odebrać swoją Kartę Seniora w Wydziale Spraw Obywatelskich i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Cieszynie (ul. Kochanowskiego 14, parter, pokój nr 1). Karta jest wydawana na czas nieokreślony.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-19 16:06:53
koszor: Lepiej zrezygnować z opodatkowania emerytur, przynajmniej tych najniższych. Proste rozwiązania są lepsze, niż jakieś karty, ulgi, zaświadczenia.
2018-02-20 11:51:57
bronek91: Prowde godosz ino profeszjonalny urzędnik oczywiście lepiej wie na co ludzie powinni wydawać swoje pieniądze do tego można sztucznie kreować rynek zbytu przez poniektóre firmy. Zyskują na tym też samorządowcy. Wiadomo iż tak zwani seniorzy stanowią coraz większy odsetek społeczności. <br /><br />A co z resztą społeczeństwa? Nie prowadzi to do wywoływania konfliktów międzypokoleniowych????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją