Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Karnawałowy Koncert Charytatywny ''W rytm walczyka serce śpiewa'' już za nami

W ubiegłą niedzielę (05.02) w cieszyńskim Domu Narodowym odbył się charytatywny koncert karnawałowy pt. ''W rytm walczyka serce śpiewa''. Wydarzeniu przyświecał szczytny cel - zbiórka środków na zakup terapeutycznych kamizelek i mat obciążeniowych dla dzieci ze spektrum autyzmu. Koncert pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna został zorganizowany przez Fundację ''Słoneczna Kraina Dzieciom'' oraz COK Dom Narodowy.

Ten szczególny wieczór rozpoczął się przedstawieniem „Dziewczynka z Zapałkami” w wykonaniu podopiecznych Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego. Dzięki niezwykłej choreografii Izabeli Tymich dzieci natychmiast poruszyły serca wszystkich widzów i wywołały owacje na stojąco. W kolejnej części koncertu utalentowani artyści z Teatru Muzycznego Movimento z Czechowic- Dziedzic pod kierownictwem Barbary Bielaczyc przenieśli publiczność do czarownego świata operetki i musicalu. Piękne głosy oraz eleganckie stroje rodem z wiedeńskich sal balowych stworzyły wyjątkową karnawałową atmosferę.

Organizatorzy nie kryli zadowolenia z kolejnej udanej imprezy, która pomogła potrzebującym dzieciom. Jesteśmy bardzo dumni z dzieciaków oraz artystów z Teatru Muzycznego. Dla dzieci występ był ogromnym przeżyciem. Szczególnie, kiedy zobaczyli na widowni swoich rodziców. Były fantastyczne, dały jak zawsze radę. - komentuje Paulina Sztwiertnia – Prezeska Fundacji.

Fundacja powstała z potrzeby serca, empatii i pragnienia niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Inicjatywa zrodziła się w 2016 roku, a Koncert Karnawałowy nie jest pierwszym udanym przedsięwzięciem Słonecznej Krainy. - Już w ubiegłym roku, jeszcze nie z ramienia fundacji, zorganizowaliśmy charytatywny koncert dla dziewczynki, która porusza się na wózku inwalidzkim. Przy tej okazji zauważyliśmy, że w naszych placówkach jest bardzo dużo dzieci, które potrzebują dodatkowego wsparcia. Stąd zrodził się pomysł, aby utworzyć fundację, dzięki której będziemy pomagać tym dzieciom. Robić dla nich coś dodatkowego, coś ekstra. Końcem ubiegłego roku nasza Fundacja została oficjalnie zarejestrowana. Od tej pory udało nam się już bardzo dużo zrobić: zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy dla chłopca ze spektrum autyzmu, któremu kilka miesięcy temu spłonął dom w pożarze. Kolejna akcja to Charytatywny Maraton Zumby, z którego środki przeznaczyliśmy na organizację Mikołajek dla dzieci z naszych punktów terapeutycznych – w Jaworzynce, Skoczowie, dwóch punktów w Bielsku, Radlinie, ale także i w Płocku. Po organizacji Mikołajek zastanawialiśmy się co dalej, co jeszcze fajnego możemy zrobić dla tych dzieci. Tak wpadliśmy na pomysł koncertu charytatywnego. Zorganizowaliśmy go z naszymi serdecznymi przyjaciółmi z Teatru Muzycznego Movimento. No i właśnie tak tu dziś tu jesteśmy. Tym razem zbieramy pieniądze dla dzieci ze spektrum autyzmu. - mówi Pani Paulina. Cały dochód ze sprzedanych biletów przeznaczony zostanie na zakup specjalnych terapeutycznych kamizelek oraz mat obciążeniowych. Dzięki nim dzieci, które mają zaburzenia integracji sensorycznej, przez co często nie potrafią wysiedzieć w jednym miejscu, które zupełnie inaczej niż my odczuwają dotyk, będą mogły spokojniej, bezpieczniej i lepiej funkcjonować każdego dnia. - wyjaśnia Pani Prezeska.

Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom działa prężnie, dzięki czemu coraz więcej podopiecznych wraz z ich rodzinami otrzymuje pomoc zarówno materialną, jak i psychologiczną.

(AH)źródło: ox.pl
dodał: AH,MF

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: