Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Karina Czyż Orłem Wolontariatu

Podczas uroczystej gali, która została zorganizowana w Muzeum Zamkowym w Pszczynie uhonorowano laureatów konkursu „Ślaskie Orły Wolontariatu”. Pierwsze miejsce zdobyła Karina Czyż z Istebnej.

Śląskie Orły Wolontariatu zostały wręczone. Ci, którzy na co dzień bezinteresownie pomagają drugiemu człowiekowi zostali uhonorowani. W uroczystej gali, która odbywała się w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, wzięli udział Anna Jedynak i Łukasz Czopik, wicemarszałkowie województwa oraz radni Sejmiku Alina Nowak i Alina Bednarz, a także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Maciej Kluss.

- Pomaganie nie jest proste, wymaga wielu wysiłków i nie zawsze otrzymuje się za nie podziękowania, dlatego dziś chcielibyśmy wyróżnić te osoby i instytucje, które niosą bezinteresowną pomoc i podziękować im za nią. W tych trudnych czasach pomoc i wyciągnięcie ręki do drugiego człowieka są niezwykle ważne – mówiła Anna Jedynak, wicemarszałek województwa śląskiego.

Śląskie Orły Wolontariatu to konkurs dla wolontariuszy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Jego celem jest uhonorowanie wolontariuszy za ich zaangażowanie i troskę o drugiego człowieka. Nominowani do konkursu mogli zostać zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i organizacje. Kapituła konkursu pod uwagę bierze każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego w charakterze wolontariatu.

W kategorii wolontariusz indywidualny pierwszą nagrodę - Tytuł Wolontariusza 2022, otrzymała Karina Czyż z Istebnej.  Wolontariuszem od 2006 roku, a więc 16 lat. Przez 12 lat działała jako wolontariusz stowarzyszenia VIDES na rzecz dzieci i młodzieży. W 2018 roku założyła Fundację JEST BOSKO! kontynuującą działania wolontariatu w Istebnej, jako coroczną akcję wakacyjną dla dzieci. Organizowała i uczestniczyła w wolontariacie zagranicznym w Kamerunie (2008 i 2010), w Lille (2014, 2015, 2016) i w Senegalu (2017, 2018). W 2022 roku brała udział w transporcie humanitarnym na Ukrainę.

Kapituła konkursu brała pod uwagę zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

Z 48 zgłoszonych kandydatur zostali wyłonieni laureaci Konkursu „Śląskie Orły Wolontariatu – Wolontariusz 2022”.

Wszyscy zgłoszeni do konkursu otrzymali także specjalne podziękowania od marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

W kategorii wolontariusz indywidualny drugie miejsce zajął Dawid Korzeniowski – wolontariusz w placówkach-opiekuńczo wychowawczych w Bielsku-Białej, a trzecie Anna Cieśla Zaangażowana we wsparcie uchodźców, współtwórczyni Raciborskiego Centrum Pomocy i Wsparcia.

W kategorii organizacja pozarządowa pierwsze miejsce zajęło Tyskie Centrum Wolontariatu Fundacja Internationaler Bund Polska, drugie Fundacja Militarnego Mikołaja, a trzecie Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Mysłowice.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: