Kardiomonitor dla szpitala

Nowoczesny, przenośny kardiomonitor o wartości 3672 zł trafił na Oddział obserwacyjno-zakaźny dzięki Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Podarowany sprzęt spełnia wszystkie standardy monitorowania podstawowych funkcji życiowych pacjentów i jest niezbędny w opiece nad pacjentem na oddziale. - Trafia do nas bardzo wiele pacjentów z ciężkimi schorzeniami takimi jak posocznica, zakażenia jelitowe przebiegające z odwodnieniem i zaburzeniami elektrolitowymi itp. Taki sprzęt jak kardiomonitor znacząco ułatwia opiekę w takich przypadkach i jest niezbędny, gdy konieczne jest prowadzenie kompleksowego nadzoru. Czekaliśmy na taki sprzęt i jesteśmy wdzięczni fundacji, za ten zakup - mówi Bronisława Szlauer, ordynator Oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

To nie jedyne dary dla szpitala w tym roku, również Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej zakupiła sprzęt dla cieszyńskiej placówki, czytaj: Nowy sprzęt dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie

 (red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-11 09:18:44
jojestelagalicyjok: Ludzie !!! co z tą służba zdrowia w Cieszynie ???<br />Wszyscy cieszą się z kardiomonitora za 3672zł !!! <br />Jaka bieda musi panować w tej \&quot;branży\&quot; !!! skoro uciecha jest taka wielka.<br />Zastanawiam się czym diagnozowali do tej pory w Cieszynie lekarze kardiolodzy?<br />Nie wiem czy śmiać się czy płakać.<br />Sam ufunduję jutro bandaże, ligninę i jednorazowe strzykawki, może OX.pl też napisze o mnie !!!
2015-11-11 10:53:04
drax1980: ALE PODOBNO BŁĘDY LEKARZY ZIEMIA GRZEBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015-11-11 10:55:33
drax1980: SĄ TRZY RODZAJE BIAŁEJ ŚMIERCI KOKAINA HEROINA I OSOBA W BIAŁYM FARTUCHU
2015-11-11 14:02:21
Ki-koker: Czemu obrażasz kucharzy? :-)
2015-11-11 15:35:41
as355: Kardiomonitor jest specjalistycznym urządzeniem medycznym przeznaczonym do ciągłego monitorowania parametrów życiowych pacjenta. Znajduje zastosowanie na większości oddziałów szpitalnych, w prywatnych klinikach, gabinetach zabiegowych, domach opieki, zakładach opiekuńczo-leczniczych, przychodniach, ratownictwie medycznym, medycynie sportowej oraz w warunkach domowych, gdy u chorego istnieje potrzeba ciągłej analizy funkcji życiowych, a stan pacjenta pozwala na jego przebywanie w domu. Tanie to ale jak potrzebne i tylko jeden na tak wielki potrzeby ,,,nie możliwe .
2015-11-11 16:05:49
mariobross1977: Cóż z tego że co chwilę otrzymują nowy sprzęt jak ludzi wypisuja w gorszym stanie do. domu niż przyjęli do szpitala. Tak tak dokładnie. Nie dawno był przypadek że przyjęli pacjentkę do szpitala której wpisali do karty wypisowej jako stan dobry. Niestety kobieta ta na drugi dzień znowu tam trafiła ponieważ doszło do błędu medycznego co w śląskim szpitalu jest normalne i takie sytuację sie zdarzają niemal codziennie. Czuła się coraz gorzej zamiast zabrać ją na blok operacyjny to debile zwlekali z tym aż dwa dni bo powiedzieli że nic jej nie grozi. Po dwóch dniach ją zabrali niestety podczas zabiegu doszło do komplikacji trafiła na oiom po siedmiu zmarła. Więc sprawa jest taka po co sprzęt dawać do szpitala skoro są tam nie lekarze a partacze bo tak ich trzeba nazwać. Kompletne niedorajdy życiowe i nieuki. Gdzie oni studiowali medycynę że podstawowych zabiegów nie potrafią wykonać. Wstyd i hańba!!!
2015-11-11 20:03:07
Kankee: Mario, a ty skąd masz dostęp do dokumentacji medycznej,, pewnej kobiety\&quot; czyli rozumiem obcej ci osoby? To chyba nie jest zgodne z prawem...
2015-11-11 20:54:47
mariobross1977: Kankee już wyjaśniam. Ta soba była moja dobra znajoma prawie jak rodzina. A co do dokumentów to na jej szpitalnym wypisie bylo napisane ze została wypisana w stanie dobrym.
2015-11-12 15:03:30
mariobross1977: Wracając do tematu błędów medycznych szpitala slaskiego w Cieszynie, chciałem dodać,że niedawno sam omal nie padlbym ofiarą błędu medycznego!!!
2015-11-12 15:27:31
mariobross1977: Co do mojej znajomej która leżała na jednym z oddziałów tego szpitala. Do jej śmierci przyczynił się sam ordynator który wykonywał zabieg. Nie rozumiem jak takie bezmuzgowce będące na wysokich stanowiskach potrafią spartaczyc robotę!!! Jak już wczoraj wspomnialem, kobieta ta była była w złym stanie a wypisie napisali że w dobrym stanie została wypisana do domu!!! Niestety na drugi dzień trafiła ponownie na oddział po dwóch dniach zabrali ją na blok operacyjny!!! Gdy rodzina zapytała ordynatora jaki jest jej stan zdrowia ten powiedział że bardzo dobry!!! Niestety było inaczej!!! Podczas drugiego zabiegu doszło do komplikacji. Ordynator zapytany przez rodzinę kiedy pacjentka wróci na sale, był na tyle bezczelny ham i powiedział że wysyła ją na oiom ponieważ tam będzie mieć komfortowe warunki!!! Gdy będziecie czytać ten wpis zastanowcie się dobrze czy wasi bliscy którzy obecnie przebywaja w tym szpitalu, i to obojętnie na którym są oddziale maja należytą opiekę medyczną????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją