Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kajto w Mistrzostwach Europy

Kajetanowicz i Baran z LOTOS Team startują w Mistrzostwach Europy

Rywalizacją w pierwszej odsłonie Rajdowych Mistrzostw Europy 2013 nowy rok rozpoczną wielokrotni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, więc gdy kibice będą usuwać brokat po sylwestrowych zabawach załoga LOTOS Team będzie już w Austrii przygotowywać się do debiutu w zimowym Rajdzie Jänner (3-5 stycznia 2013). 

Do udziału w inauguracyjnej rundzie mistrzostw Starego Kontynentu zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów. Aktualni Mistrzowie Polski otrzymali 12 numer na liście. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, bo do udziału zgłosili się m.in. wicemistrz świata Francois Delecour, a także wielokrotni uczestnicy rund mistrzostw świata, Europy oraz cyklu IRC. Choć dla Kajetana Kajetanowicza jest to dopiero jeden z pierwszych startów za granicą poza cyklem RSMP, to już ma na swoim koncie zwycięstwo w rundzie Mistrzostw Europy za kierownicą Subaru Imprezy. Takiego wyczynu autem zbudowanym na bazie seryjnego nie dokonał żaden inny kierowca od ponad 15 miesięcy.

-  Fajnie jest rozpocząć nowy rok inaczej niż zwykle. Choć jeszcze kilka tygodni temu udział w Rajdzie Jänner był dla mnie w sferze marzeń, teraz, dzięki wsparciu naszych partnerów, mam szansę je spełnić i wystartuję w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy. Jedziemy na zupełnie nowy dla mnie rajd do Austrii. Będziemy rywalizować z bardzo dobrymi i doświadczonymi kierowcami w bardzo zaawansowanych samochodach. Czuję, że oczekuje się ode mnie potwierdzenia szybkości, jaką reprezentuję w Mistrzostwach Polski. Zdaję sobie sprawę jak trudne i nieprzewidywalne warunki mogą nas spotkać - od suchego asfaltu, przez lód aż po białą trasę i metrowe bandy śnieżne. Nawierzchnia może zmieniać się co kilka metrów, a to oznacza oponiarską ruletkę porównywalną do tej na Monte Carlo. Na tym rajdzie dużo będzie zależało od podejmowania właściwych decyzji, nie tylko bezpośrednio za kierownicą. Jedno jest pewne - emocji nie będzie brakowało ani nam, ani kibicom, którzy wybierają się na Jänner. - mówi Kajetan kajetanowicz

Jubileuszowy zimowy Rajd Jänner rozgrywany będzie po raz trzydziesty w jednej z najpiękniejszych części Austrii, górzystym regionie Mühlviertel na północy kraju. Zawodnicy będą rywalizować na 18 odcinkach specjalnych o łącznej długości prawie 250 kilometrów. Bazą pierwszej rundy Mistrzostw Europy, Austrii oraz Czech jest miejscowość Freistadt nieopodal Linzu. 

Zobacz fotoreportaż z przygotowań załogi do rajdu, które odbyły się na Śląsku Cieszyńskim>>>

zobacz wideo:


źródło: ox.pl/mat.pras
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: