Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Już w niedzielę finał wyprawy dla Jasia. Przyłącz się i ty!

W najbliższą niedzielę 12 maja pozostał do pokonania ostatni odcinek Głównego Szlaku Beskidzkiego, kończący charytatywną "Wyprawę dla Jasia" - 6-letniego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Policjanci Michał i Piotr z tyskiej komendy chcąc uczcić jubileusz 100 rocznicy powstania Policji Państwowej zainicjowali wyprawę górską, chcąc przemierzyć Główny Szlak Beskidów, by wspomóc 6-letniego Jasia w walce z chorobą. Wyruszyli 27 kwietnia 2019 roku z miejscowości Wołosate by już 12 pokonać ostatni odcinek wyprawy. Założeniem było przejście 500 km Głównym Szlakiem Beskidów w 19 dni, wszystko wskazuje na to, że zakończą go 3 dni wcześniej. Ostatnim niedzielnym etapem podróży będzie szlak Kubalonka- Ustroń. - Już teraz zachęcamy WSZYSTKICH, nie tylko policjantów, ale KAŻDEGO CHĘTNEGO do przyłączenia się do charytatywnej „Wyprawy dla Jasia” i wspólnego pokonania ostatniego odcinka Głównego Szlaku Beskidzkiego. RAZEM możemy więcej! Start w niedzielę 12 maja o godzinie 6.00 rano z Kubalonki. Zbiórka na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW941 i drogi prowadzącej do Wisły Czarne. Oczywiście można dołączyć się na każdym etapie podróży, która swój finał będzie miała na Rynku w Ustroniu. Tam odbędzie się uroczyste powitanie wszystkich uczestników. – zachęcają organizatorzy i dodają - Ostatni etap wspólnie z wszystkimi przemierzy również Jaś. Towarzyszyć mu będą rodzice. Dołączy do nich Burmistrz Miasta Ustronia Przemysław Korcz, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk oraz Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Andrzej Trzcński. Burmistrz wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie, tak jak wielu innych, bezimiennych darczyńców, postanowili włączyć się w tę niezwykłą akcję i przygotowali na ustrońskim Rynku wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Przypomnijmy, że 6-letni Jaś choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Chłopiec wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto: 27 1020 2313 0000 3002 0131 4046 z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Jasia fundacji "Gwiazda Nadziei", której chłopiec jest podopiecznym. W inicjatywę włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu istnieje możliwość zgromadzenia środków finansowych.

red./mat.pras.

Pisaliśmy:

 

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: