Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jutro w podróż dookoła świata wybierze się ...

Już jutro w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Targowej 26 w Skoczowie będzie można usiąść nad pięknym, modrym Dunajem i usłyszeć nuty Johanna Straussa, dać się porwać brzmieniom węgierskiego Czardasza, czy w nutach odkryć oblicze paryskiego nieba w lustrze Sekwany. To wszystko dzięki koncertowi ?Najpiękniejsze Melodie Świata?, w wykonaniu Orkiestry im. Telemana.

Orkiestra im. Telemana znana jest m.in. z sylwestrowych koncertów odbywających się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. 


Orkiestra im.G.Ph.Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Zespół na co dzień prowadzi działalność koncertową, biorąc udział w festiwalach i koncertach w kraju i za granicą m.in. w Londynie w Teatrze POSK (maj 2006), w Weiler (Niemcy 2005 i 2006) – wspólny projekt z „Sinfonia Algovia” (Niemcy, 2006) i w Wissembourg (Francja, maj 2005).


Podczas koncertu w Skoczowie będzie można usłyszeć m.in. „Nad pięknym, modrym Dunajem” J. Straussa, taniec hiszpański Sarasate, walc – „Espania” E.Waldteufela, Czardasza V. Monti czy muzykę filmową z „Doktora Żiwago”.


Koncert rozpocznie się 6 listopada o godz. 19.00 w Sali Pod Pegazem – Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie przy ul. Targowej 26. Bilety w cenie 15 zł można kupić przed koncertem. Portal OX.PL ogłosił również konkurs. Zwyciężczynią okazała się Dorota Kula, która na niezwykły koncert wybierze się z mężem. Gratulujemy!


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: