Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jesteś rodzicem? Czytaj koniecznie! Uwodzenie dziecka w Internecie – jak ochronić swoje dziecko?

Internet umożlwia szybki dostęp do wielu informacji, poznawanie świata i ludzi z innych zakątków globu. Niestety, niesie też zagrożenia, również dla dzieci. Jesteś rodzicem? Przeczytaj koniecznie!

Child grooming, czyli uwodzenie dziecka w internecie to poważne zagrożenie, które może przynieść wiele niebezpiecznych konsekwencji dla Twojej rodziny. Rodzicu, warto dowiedzieć się o najskuteczniejszych działaniach, które mogą przerwać to zjawisko. Sprawdź, jak rozpoznać, gdy ktoś próbuje wykorzystać zaufanie Twojej córki lub syna w internecie, a także jakie kroki podjąć, by pomóc dziecku.

Młody rybak był tak zapatrzony w prezenty od złotej rybki, że prawie całkiem zagubił się w sieci. Na szczęście pomoc nadeszła w ostatniej chwili… Sprawdź!

 

Posłuchaj rozmowy Mateusza Świstaka, twórcy “Baśni na warsztacie”, z Anną Kwaśnik - ekspertką Państwowego Instytutu Badawczego NASK, na temat child groomingu. Z podcastu dowiesz się więcej o samym zjawisku, jego źródłach oraz o tym, jak należy postępować, jeżeli Twoje dziecko padnie jego ofiarą.

Wiemy, że każdy rodzic zrobiłby wszystko, aby jego dziecko było bezpieczne. Materiały, które przygotowaliśmy w ramach kampanii mają uczulić dorosłych na niepokojące sygnały i pokazać, jak w porę zareagować. Sprawcy przestępstwa, jakim jest grooming, czyhają na dzieci, które bezwarunkowo ufają osobom spotkanym w internecie. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem i bądź jego przewodnikiem w sieci!

 

mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: