Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest przetarg. Będą skocznie?

Wisła szykuje się do Pucharu Świata, który już w środę odbędzie się na skoczni w Malince. Tymczasem z magistratu napłynęła dobra wiadomość dla najmłodszych skoczków, należących do Klubu Sportowego Wisła Ustronianka. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na remont kompleksu skoczni w centrum miasta.
O remoncie skoczni w centrum miasta pisaliśmy już wielokrotnie. Ostatni raz w materiale Obietnice są – pieniądze będą?
 
Początkowo modernizacją miał zająć się wiślański klub sportowy, on też przygotował niezbędną dokumentację. Jednak aby otrzymać pieniądze ze źródeł zewnętrznych, to miasto musiało zostać głównym inwestorem. Tak też się stało a magistrat właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę i inspektora nadzoru.
 
Miał być lifting, jednak jak zapowiada prezes Klubu Sportowego Wisła Ustronianka, będzie to raczej gruntowna przebudowa tego obiektu. Według projektu mają w tym miejscu powstać trzy najmniejsze skocznie treningowe – K10, K20 oraz K40. To są te obiekty, które są najbardziej potrzebne – mówi Janusz Tyszkowski prezes KS Wisła Ustronianka.
 
 
 
Skocznie są w opłakanym stanie, jednak ciągle, z braku innych obiektów, trenują na nich skoczkowie. Przede wszystkim ci najmłodsi – dodaje Tyszkowski.
 
Miasto ogłaszając przetarg musiało równocześnie zabezpieczyć w budżecie pieniądze na remont. Jeszcze trzy lata temu mówiono o kwocie miliona złotych, w tej chwili kosztorys przewiduje wydatek rzędu 3,7 miliona zł (zobacz materiał filmowy Małysz – jest mi żal skoczni) Jednak zobaczymy jakie oferty przedstawią firmy startujące w przetargu. - mówi Jan Poloczek burmistrz Wisły.
Miasto liczy bowiem, że inwestycja nie pochłonie aż takich środków. Samorząd w tej inwestycji ma jednak wspomóc Śląski Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu. Zdaniem Poloczka, sprawie zapewne pomógł też prezydent Bronisław Komorowski.
 
 
 
Nowe skocznie będą pokryte igielitem, będą zatem dostępne przez cały rok. Jaki będzie termin realizacji przebudowy? Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i skocznie powstaną w tym roku – kończy Poloczek.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: