Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jest apelacja od wyroku na zastępcę burmistrza Cieszyna

 Prokuratura Rejonowa w Żywcu wniosła apelację od wyroku na zastępcę burmistrza Cieszyna Przemysława Majora. W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Cieszynie uznał, że znieważył on publicznie premiera RP i pomówił instytucje państwowe. Przemysław Major zniesławił też Straż Graniczną, MON i MSWiA, a także partię PiS.

Przypomnijmy, że sąd umorzył wówczas sprawę na roczną próbę. Akt oskarżenia do sądu skierowała żywiecka prokuratura rejonowa. Informację o apelacji przekazał Piotr Sowa, zastępca Prokuratora Rejonowego w Żywcu. - Co do zasady z warunkowym umorzeniem się zgodziliśmy, ale uznaliśmy, że doszło do naruszenia prawa materialnego. – powiedział prokurator.

 Apelację rozpatrzy Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej.  

W październiku 2021 r., Przemysław Major opublikował  bardzo emocjonalny wpis na swoim prywatnym koncie w medium społecznościowym. Odniósł się do ówczesnej sytuacji na granicy z Białorusią, oznaczając Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej, Straż Graniczną, Mateusza Morawieckiego oraz Prawo i Sprawiedliwość, napisał: „niczym się nie różnicie od nazistów. Niczym!”. Wpis zilustrował fotografiami: przedstawiającą małych więźniów opuszczających niemiecki obóz Auschwitz oraz dzieci stojących za ogrodzeniem placówki Straży Granicznej w Michałowie.

Samorządowiec, po krytyce opublikowanych słów, przeprosił, ale podkreślał, że z niepokojem patrzył na kryzys migracyjny. W sądzie argumentował, że „wpis nie był zamierzeniem celowym, a wyrażeniem opinii w stosunku do sytuacji, jaka miała miejsce na granicy z Białorusią”.

Sąd uznał w grudniu ubiegłego roku, że jego wpis miał charakter znieważający konstytucyjny organ państwa – prezesa Rady Ministrów. - Użyte w nim sformułowania przyrównywały go do nazisty (…). Znieważenie miało charakter publiczny, ponieważ dokonane zostało na ogólnodostępnym profilu internetowym oskarżonego (…) – powiedział m.in. sędzia Sławomir Korcz w ustnym uzasadnieniu.  Sformułowanie zrównujące de facto premiera z nazistą „niewątpliwie uwłaczało czci i przekraczało granicę dozwolonej krytyki”. 

Sąd uzasadnił  wówczas warunkowe umorzenie faktem, iż wina i społeczna szkodliwość czynu nie była znaczna. Dodał, że istotna była też postawa Majora. Nie był on karany, przeprosił za słowa. Wszystko wskazuje także na to, że nie złamie prawa.

(ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

34
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-01 19:32:24
"tom": .... i tak w koło Macieju a głupiemu radość, byleby się mamlasowi krzywda do wyborów nie stałą ;-)
2023-02-01 19:46:17
ceart: gdyby miał choć troszkę honoru podał by się do dymisji
2023-02-01 19:59:52
Mach: Honor, to postawa dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne i społeczne. W tym zakresie Pan burmistrz Major zyskał mój szacunek.
2023-02-01 20:05:00
"tom": ... szacunek?! u kogo ;-)
2023-02-01 20:21:07
"tom": ... Patryku! primo pod warunkiem że to prawo najpierw zmienicie a drugie primo, najpierw trzeba wygrać wybory, nie dzielić skórę na pluszowym misiu ;-)
2023-02-01 21:09:53
"tom": ... dlaczego mnie to nie dziwi!!! że te kaktusy i obwisłe paluchy są wiarygodne jak sondaże dla PO ;-)
2023-02-01 21:23:07
Wiederholec: OMG! Argumentem, że "wpis nie był zamierzeniem celowym, a wyrażeniem opinii w stosunku do sytuacji, jaka miała miejsce na granicy z Białorusią” pan Major wzbił się na wyżyny intelektualne politycznej paplaniny.
2023-02-01 21:53:20
Wiederholec: Mach, biedny człowieku. Imponuje Ci pan Major, który wije się w swoich argumentach by tylko nie otrzymać wyroku skazującego, który przekonuje, że nie jest osobą publiczną kiedy zamieszcza posty na Facebooku, który nie ustępuje z urzędu za znieważenie organów konstytucyjnych państwa. To zaiste najlepsze przykład człowieka honoru.
2023-02-02 07:09:12
oxjas1: Ciekawe dlaczego pisiorom pasuje w polityce taki osobnik jak np. Mejza. Czlowiek bez honoru i krzty wstydu, zerujacy na niewyobrazalnych nieszczesciach ludzi. A osoby majace cywilna odwage mowic glosno, ze wywozki i push-backi prowadzone przez sluzby mundurowe sa nieludzkie, jest krytykowany wrecz opluwany przez tzw. pseudo katolikow.
2023-02-02 08:39:14
Mach: Wiederholec ,Ty masz mentalność Toma i nie chwytasz sensu mojej wypowiedzi- szacunek to jedno a imponowanie to zupełnie coś innego. Szacunek mój budzi osoba, która jest wierna zasadom moralnym- przypomnij sobie co to takiego? Między innymi stać po stronie słabszych- np. dzieci, ludzi bezdomnych, słabych ,chorych, wyczerpanych ucieczką, pragnących schronienia i ciepła uciekających przed prześladowaniami. To może wynikać z wrodzonych predyspozycji uniwersalnych ale jest też tu motywacja religijna i społeczna wynikająca z wychowania. Dobrze ,że ktoś wrażliwy społecznie jest na takim stanowisku i porusza go to co dzieje się na granicy Polski z Białorusią- cokolwiek uczyniliście tym najmniejszym mnie żeście uczynili. Zauważ ,że te same osoby udzielające wsparcia na granicy Polsko -Ukraińskiej są uważane za bohaterów zaś ci sami wolontariusze stojący na granicy Białoruskiej są represjonowani a ich działalność solidarnościowa z osobami potrzebującymi pomocy jest inkryminowana. Wprzęgnięcie państwa i stawianie zarzutów karnych przez aparat wymiaru sprawiedliwości wobec osób stojących w obronie słabszych stawia to państwo w złym świetle i przypomina mroczne czasy PRLu i stalinizmu. Jestem dobrej myśli jeżeli chodzi o Pana Majora bo jeśli ktoś z powodu mojego "imienia" zawleczony jest przed sąd "ja" będę z nim i dam mu siły by przemawiał moim głosem".
2023-02-02 09:16:36
"tom": ... Mach ubrał się w ornat i na mszę dzwoni, w intencji ratuszowego Majora ;-)
2023-02-02 12:51:51
miriam11: Mach, "uciekających przed prześladowaniami." To nikt im nie powiedział w Turcji że już ich nikt nie goni ???!!! .
2023-02-02 12:57:20
miriam11: Mach, "Zauważ ,że te same osoby udzielające wsparcia na granicy Polsko -Ukraińskiej są uważane za bohaterów zaś ci sami wolontariusze stojący na granicy Białoruskiej są represjonowani a ich działalność solidarnościowa z osobami potrzebującymi pomocy " Ja byłem na Ukraińskiej granicy w Korczowej i widziałem te kilometrowe kolejki grzecznie czekających do "odprawy "kobiet z dziećmi . I widzę bandy przedzierające się przez lasy i bagna Białowieży.
2023-02-02 15:07:08
Mach: Widzę mirim11: że ty masz jakieś dylematy moralne. Nie dostrzegasz ,że jedni i drudzy są uchodźcami i wymagają pomocy. To ja Tobie zadam pytanie, dlaczego jedni uchodźcy kryją się po lasach i stodołach jak Syryjczycy, Kurdowie , Afgańczycy czy Sudańczycy i muszą się strzec żeby ktoś na nich nie doniósł służbom a obok w pensjonatach ukraińskie matki,wojenne uciekinierki otoczone są opieką. Czy przyjęcie tych drugich miało by ulżyć sumieniom i zmazać winy i zastąpić niemoc sprawczości wobec tych pierwszych ukrytych w stodołach i lasach? Bandy za pieniądze przedostają się legalnie a tylko biedni wybierają morderczą drogę przez bagna i hipotermię. Pomyśl?
2023-02-02 16:13:11
św. Patryk.: PiS-owska prokuratura chce dokopać komuś z opozycji? a cóż w tym dziwnego? taki na przykład Zbigniew Zero w swojej prywatnej sprawie od lat odwołuje się, apeluje, zmienia prawo, manipuluje sądami i prokuraturą - cała formacja to zbieranina największych szmaciarzy, drani, złodziei i oszustów w całej historii Polski - bez wątpienia ta banda będzie już niedługo zgodnie z prawem, sprawiedliwie ale i surowo osądzona
2023-02-02 16:19:47
św. Patryk.: stosunek do kwestii uchodźców, do zachowania wobec nich bandziorów w mundurach polskich formacji siłowych itp to najprostsze i bardzo skuteczne testy na faktyczną a nie deklaratywną postawę moralną, one bezbłędnie obnażają faryzejską obłudę, zakłamanie, hipokryzję podających się za wierzących w Boga i katolików
2023-02-02 16:50:29
Bugs: patyk, weź się nie ośmieszaj, oni nielegalnie próbują dostać się na teren innego państwa często nie posiadają nawet dokumentów. Dodatkowo to przechodzą na teren UE.
2023-02-02 17:08:46
"tom": @Patryk, gdybyś nie dopisał św. myślałbym że ci się pomieszało jak Machowi, Boskie z Cesarskim, ale tobie wsio rawno - Bóg, katolik, PiS i propaganda opozycji ;-)
2023-02-02 17:25:54
dymek76: BUDA BUDA ŁANCUCH PIES OTO CAŁY PIS JEST.
2023-02-02 19:45:02
robespierre: Zjawisko tak nazywanego hejtu, wbrew pozorom nie jest charakterystyczne dla współczesności, epatowanie nienawiścią było już potępiane w czasach antycznych. Odniesień do nienawiści możemy się już dopatrywać w treści Prawa Dwunastu Tablic, wydanego około 451 r. p.n.e. (wedle dzisiejszych kryteriów, moglibyśmy to źródło prawa potraktować jako o charakterze konstytucyjnym), w jednym ze swych przepisów Prawo XII tablic głosiło QUI MALUM CARMEN INCANTASSIT, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „kto śpiewa złą treść”. Pomimo faktu, że metalowe tablice nie zachowały się do czasów obecnych, prawdopodobnie uległy zniszczeniu w trakcie najazdu Galów około 390 r. p.n.e., to za pośrednictwem Cycerona wiemy, że przewidziany występek zagrożony był karą śmierci, pierwotnie bez możliwości provocatio ad populum, co dziwiło samego Arpinatę, tym bardziej że pierwsze spisane rzymskie prawo przewidywało śmierć jako sankcję w niewielu rodzajach przypadków. Sam Cyceron nie interpretuje przepisów w odniesieniu do działań magicznych, zwraca uwagę na kontekst „świecki” i obywatelski. Śpiewanie lub układanie pieśni, które przynosiły komuś hańbę lub powodowały utratę czci w I w p.n.e. traktowane było, jako podstawa pod ściganie zniesławienia (INIURIA/bezprawie). Współcześnie drastyczność kary próbuje się tłumaczyć jako potraktowanie epatowania nienawiścią właśnie jako zabiegu magicznego, jak wiemy, ówczesną rzymska kultura była przesiąknięta przejętą od Etrusków magią. Antyczny hejt dla Rzymian był tożsamy z rzucaniem uroku. Wbrew pozorom, nawet dziś, w rzekomo oświeconych i pozbawionych zabobony czasach obserwujemy finansowe powodzenie i rosnącą wciąż popularność różnego rodzaju wróżek, wróżów, magów i praktyk magicznych, zwłaszcza wśród osób z tak nazywanych wyższych sfer.
2023-02-02 19:45:18
robespierre: Hejt stanowi instrumentalną technikę, nie wybiera treści, tematów czy osób według cechy ich prawdziwości i uczciwości. Przyczyna jest jasna, hejt nie rośnie sam w sieci jak chwast w ogrodzie, ale jest dziełem czytelników i to nie od zawartości i jakości tekstu jego obecność jest uzależniona, lecz OD TEGO, KTO TEN TEKST CZYTA i jak na niego zareaguje. Przyjęcie tej tezy prowadzi do absurdu, wprost do wniosku, że najlepiej nic nie pisać, bo każdy tekst i jego autor znajdą w sieci przeciwników i mogą stać się ofiarami hejtu. Gniew jest najpotężniejszą emocją, częściowo dlatego, że jest interaktywny. Kiedy użytkownicy mediów społecznościowych wyrażają swój gniew, generują nowe treści, które rozprzestrzeniają się w tym samym systemie, wzniecając kolejną falę gniewu. Kiedy wydarzenia ma dwie strony, a prawie zawsze tak jest- może przypominać perpetuum mobile gniewu. Ów gniew/ nienawiść jest skuteczny w budowaniu widowni, ci, którzy szukają sławy i władzy, mają wszelkie podstawy, aby dążyć do kontrowersji, zwłaszcza poprzez prowokowanie wściekłości innych. Gniew prowadzi do nienawiści, a nienawiść ma powodować cierpienie. Cierpienie prowadzi do mrocznej strony, w internecie znanej jako trollowanie. Konkretnym celem jest sprowokowanie gniewnej reakcji. Trolle mogą miotać prowokacyjne kłamstwa, oszczerstwa i pomówienia o politycznych wrogach i udawać chorych na raka. Jedyną konsekwencją jest emocjonalna manipulacja. Kluczem do zostania dobrym trollem jest być dostatecznie głupim, aby być wiarygodnym, pamiętając, że ostatecznym celem jest rozwścieczenie ludzi w sieci. Słowa, które najlepiej oddają etos trollowania, pochodzą od Jean-Paula Sartre'a, który w ten sposób opisał antysemitów: cytuję za Jean-Paula Sartre'a „Wiedzą, że ich uwagi są niepoważne, podatne na krytykę. Ale bawią się, bo to ich przeciwnik jest zmuszony używać słów w sposób odpowiedzialny, ponieważ wierzy w słowa (…). Lubują się w działaniu w złej wierze, ponieważ nie starają się przekonać za pomocą rzeczowego argumentu, ale zastraszyć i zaniepokoić.” Koniec cytatu. Tym, co przyciąga największą uwagę mediów społecznościowych, nie jest treść, która poszerza horyzonty widzów, ale treść, która wzbudza emocje. Rozbawienie, szok i oburzenie określają, jak szybko jakaś informacja rozbiegnie się po sieci. Gniew ma stanowić emocję, która podróżuje najszybciej i dociera najdalej. Trollowanie w założeniu ma rujnować życie, zmuszać do milczenia głosy, a ludzi do ukrywania się, szczególne zaś okrucieństwo przejawia wobec kobiet i mniejszości rasowych. Potęga trolli, która w rzeczywistości reprezentuje potęgę gniewu, przekształca internet w zjadliwe bagno.
2023-02-02 19:45:36
robespierre: Zdaniem niektórych, zwłaszcza tych posługujących się hejtem, słowo, także to pisane, nie boli, co najwyżej świadczy o wypowiadającym. W Biblii zostało napisane, że: „Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony”. Prawda jest taka, że owa zła pieśń niektórych może zaboleć, nawet doprowadzić do czynności samobójczych. Nienawiść i przemoc słowna jest gorsza niż fizyczna, czy seksualna, zwłaszcza dla osób młodych, mniej odpornych psychicznie i nieukształtowanych. Dorosłych częściej poruszy, o ile już się zdołali przyzwyczaić. Doświadczenie hejtu niewątpliwie uodparnia na złe słowo. Typowy hejter, nienawistnik, chce się wyżyć, dać upust swym negatywnym emocjom, zarazić innych swą nienawiścią, wyładować frustracje, złość, niezadowolenie, kreować sztuczne spory i podziały, czy wywoływać poczucie gniewu i złości u potencjalnych/docelowych odbiorców. Złe emocje są niejednokrotnie kreowane ze strony samych polityków, którzy tym sposobem próbują prowadzić swą politykę w odniesieniu do emocji, zwłaszcza tych negatywnych, zastraszenia i eliminowania osób o innym światopoglądzie ideologicznym i politycznym, praz odwrócenia uwagi od merytorycznej dyskusji na temat rzeczywistych osiągnięć sprawujących władzę lub znajdujących się w opozycji.
2023-02-02 19:45:53
robespierre: Z hejtem niewątpliwie związane jest stosowanie tak nazywanej „mowy nienawiści”, dotyczy publicznych deklaracji, których celem jest wzbudzanie nienawiści i gwałtownych reakcji, zwłaszcza skierowanych przeciw mniejszościom. Mowa nienawiści obejmuje pięć kategorii: 1) JĘZYK DEHUMANIZUJĄCY, przejawiający się w porównywaniu ludzi do zwierząt np. baranów, ameb, czy osadów dennych; 2) JĘZYK SZYFRÓW, wyrażający się w używaniu wstydliwych odniesień historycznych np. esbecy, potomkowie szmalcowników, przestępców; 3) SUGESTIE NIECZYSTOŚCI, zawierające się w kreowaniu fałszywego przeświadczenia, że ktoś nie zasługuje na równe prawa, np. ponieważ jest mężczyzną, kobietą, ze zbyt małą ilością melaniny w skórze, czy rzekomym obrońcą „konsekrowanych” pedofilów; 4) OPORTUNISTYCZNE ATAKI NA ZASADĘ RÓWNOŚCI WSZYSTKICH LUDZI WOBEC PRAWA, wyrażające się w agresji dokonywanej przez osoby, które nie interesują się faktyczną sytuacją określonej, odgórnie wytypowanej społeczności i zdaniem jej członków, i członkiń, w której imieniu, bez wiedzy i zgody tych członków, członkiń danej społeczności daną zbiorowość „reprezentują” i przedstawiają jako rzekomo traktowaną gorzej i dla osiągnięcia celów partyjnych/politycznych, domagają się przywilejów dla odgórnie wytypowanej grupy. Każdy, kto wyraża nieco inne zdanie, zwłaszcza odnosi się do obiektywnie ujętej prawdy, staje się celem mówców nienawiści; 5) OSKARŻENIA LUSTRZANE, polegające na odwróceniu rzeczywistości, czyli np. zarzucania innym swoich własnych czynów, poprzez nazywanie nienawistnikiem, hejterem każdego, kto próbuje przedstawić merytoryczne argumenty i stawia opór epatującemu/epatującej nienawiścią.
2023-02-02 19:46:21
robespierre: Warto odnieść się do „Państwa” Platona, dzieła napisanego około roku 380 p.n.e., które jest jednym z fundamentalnych osiągnięć zachodniej filozofii i polityki. Jedno z najważniejszych spostrzeżeń przekazuje „alegorię jaskini”. Opisuje ona więźniów w jaskini, którzy obserwują cienie tańczące na ścianie. Znając tylko ten świat, myślą, że cienie są rzeczywiste, choć naprawdę są one jedynie odbiciem światła, którego nie widzą. Śmiałek, który odważy się wydostać z perspektywy owej jaskini, ma szansę poznać prawdziwe światło/rzeczywistość. Niestety jego doświadczenie prawdy zostaje odrzucone przez ziomków, którzy pozostali w jamie, a śmiałek naraża się na śmieszność. Jednym z ukrytych tematów platońskiej jaskini jest to, że władza uruchamia percepcję i wybór. Pokazuje, że jeśli ludzie nie mają ochoty podziwiać prawdziwego świata wokół nich, mogą być łatwo zmanipulowani. Jednak muszą winić samych siebie. To oni, a nie „władca” mają prawdziwą władzę- władzę decydowania, w co wierzyć i co mówić innym.
2023-02-02 19:46:38
robespierre: Uczucie NIENAWIŚCI ma charakter destrukcyjny, związane jest z gniewem, jest to przeciwieństwo MIŁOŚCI, która buduje i tworzy wspólnotę. Nienawiść okazywana innemu człowiekowi stanowi wielkie zło! Tym bardziej, jeżeli nienawistnicy wobec bliźniego używają określeń dehumanizujących. W Liście do Galatów nienawiść/hejt wymienione są obok nieczystości, wyuzdania, uprawiania bałwochwalstwa, czarów, sporów, zawiści, wzburzenia niewłaściwą pogonią za zaszczytami, niezgodą, rozłamami i zazdrością. Zgodnie z przesłaniem Biblii hejter staje się niezdolny do kochania innych i samego siebie. Niektórzy próbują nienawiścią żyć, także nieźle żyć z nienawiści i dodatkowo wzbudzać w sobie fałszywe poczucie, że są w swoim mniemaniu ważnymi uczestnikami życia publicznego. Jak zostało przedstawione, w epoce dominacji internetu i mediów społecznościowych, niektóre partie polityczne próbują w swej polityce stosować nienawiść. Zgodnie z konstytucyjnymi założeniami, celem partii jest zdobycie i utrzymanie władzy, aby rządzić Rzeczpospolitą, która jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Hejt i nienawiść, jak zostało wykazane, godzą we wspólnotę, wspólne wartości i jedność, prowadzą do sztucznych sporów i podziałów, mają charakter destrukcyjny, a nie konstruktywny. Stosowanie nienawiści, hejtu jako narzędzia prowadzenia polityki przez partie jest nie tylko przejawem bezprawia, także działaniem niezgodnym z zasadami konstytucyjnymi Rzeczpospolitej.
2023-02-03 07:37:23
vis: Powrót do Średniowiecza, główną postacią Cieszyńskiego Dworu stał się Błazen
2023-02-03 12:24:33
miriam11: Machu, jeśli przytoczysz tu definicję GRANICA PAŃSTWOWA i określisz jej zadania i sposoby przekraczania, mogę z tobą dalej prowadzić dyskusje.
2023-02-03 14:43:20
Mach: Miriam 11: nie schlebiaj sobie. Mnie absolutnie nie zależy żeby z tobą dyskutować. Jedynie prostuję twoje mylne wyobrażenie o uchodźcach. Zarówno ci stojący na przejściu granicznym w Korczowej o których wspominasz jak i ci przedzierający się ,przez błotniste lasy Białowieży to uchodźcy. Wszyscy potrzebują pomocy. Cóż z tego ,że jednym nasz rząd ustalił uproszczone zasady przekraczania granicy-(obywatelom Ukrainy) i ci wędrują na przejścia graniczne a innym tego przywileju odmówił skazując ich tym samym na leśną błotnisto mroźną poniewierkę w stronę okolonej drutem kolczastym granicy. Powiedz czy to na wskutek rasistowskich przekonań, dyskryminacji religijnej nasz rząd traktuje ludzi różną miarą ?
2023-02-03 16:22:34
oxjas1: 250 lat emigracji i uchodzstwa Polakow to okolo 20 milionow ludzi. Czyni to z Polonii jedna z najwiekszych migracji narodowych. Tak dla przypomnienia - „dwóch nastolatków ( bracia Zielinscy) chowa się pod podwoziem tira w terminalu w Świnoujściu. Uczepieni samochodowych osi wjeżdżają na prom. W zimnie i smrodzie koczują przez 26 godzin. Tak trafili do Szwecji“. Byli jednymi z okolo miliona trzystu tysiecy rodakow, ktorzy wyjechali w poszukiwaniu lepszego zycia. O push backach na zachodzie nie slyszelismy.
2023-02-03 18:13:52
miriam11: D E F I N I C J A granicy Machu definicja!!! A potym pogodomy.
2023-02-03 18:20:07
miriam11: Oxjasie, w tym przypadku sytuacja była diametralnie inna. W tych czasach cię nie wypuścili z PRL-u. Przypomnij nam tylko ile ludzi zostało zastrzelonych przy próbie ,nie przekroczenia ale opuszczenia raju PRL.
2023-02-03 18:23:12
miriam11: W tamtych czasach żelaznej kurtyny po drugiej stronie czekały otwarte ramiona. Każdy uciekinier to był cios propagandowy skierowany w zgniłych komunistów.
2023-02-04 00:07:10
oxjas1: No tak, Polacy to narod wybrany. Mozna sadzic po wypowiedzi miriam.
2023-02-04 08:31:47
Mach: miriam11: ależ ty jesteś nudny. Nie potrafisz sobie spojrzeć w google i przeczytać? -"Umowna linia gwarantowana traktatami międzynarodowymi oddzielająca terytorium danego państwa od pozostałych". Inna "Granica" -książka Zofii Naukowskiej. Inna Granica zielona- umowna linia biegnąca poza terenem zurbanizowanym rozdzielająca terytoria państw. Pozostałe znaczenia słowa Granica pozostawiam tobie do ustalenia. Potem sobie podyskutuj z kim chcesz ale zapewniam cię, że w przedmiocie powyższego artykułu niezależnie jakiś by tu użył argumentów- uchodźca w prawie międzynarodowym podlega ochronie od momentu opuszczenia swojego poprzedniego miejsca zamieszkania i powinna mu być udzielana wszelka pomoc niezależnie czy państwo ,które go przechwyciło-przejęło zamierza go pozostawić na obszarze swojego kraju czy ostatecznie deportować- nie może być wypychany siłą poza granicę, nie może być lżony, bity ,polewany wodą, dyskryminowany ze względu na kolor skóry czy też wyznanie. itd.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: