Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jesień…na drogach

Okres jesienny to trudny czas dla kierowców. Padający deszcz, mgły, szybko zapadający zmrok czy zalegające na jezdni liście to tylko niektóre czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Jesień to piękna pora roku, ale też trudny okres na drogach. Według statystyk, najwięcej wypadków drogowych zdarza się właśnie o tej porze roku. - Od 23 września br., czyli dnia rozpoczęcia kalendarzowej jesieni, na śląskich drogach zginęło aż 10 osób, 4 kierujących samochodami, 4 pieszych i 2 motocyklistów. – informują policjanci. Opady deszczu, czy zalegające na jezdni liście powodują pogorszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do groźnych w skutkach wypadków. Należy także pamiętać, że śliska jezdnia wydłuża drogę hamowania, dlatego warto zwiększyć odległość od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków drogowych. Warto również zadbać o ogumienie w naszych pojazdach. Jesień to wspomniany wcześniej zapadający zmrok. Piesi stają się mniej widoczni na drodze. Noszenie elementów odblaskowych zwiększa szansę na bezpieczne dotarcie do celu. - Latarka, kamizelka lub jakikolwiek element odblaskowy sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Dlatego też pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia odblasków w porze od zmierzchu do świtu bez względu na to, czy znajdują się na leśnym odcinku drogi, czy też w centrum miasta. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. – apelują mundurowi.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-15 13:05:36
pogromca ciemnoty: E,tam. Dyndający krzyżyk na lusterku zapewni 100% bezpieczeństwo. Można jeździć nawet z zamkniętymi oczami. Gwarantuje.
2019-10-15 14:09:25
donekT: krzewicielu ciemnoty, zapomniałeś dodać, iż niektórzy zalecają jego odwrócenie. Osobiście nie próbowałem i nie zamierzam próbować, być może Ty krzewicielu ciemnoty podzielisz się swoimi doświadczeniami w konkretnym zakresie???
2019-10-15 14:37:53
pogromca ciemnoty: Kap, kap, kap, kap, kap...
2019-10-15 16:26:11
donekT: Dziękujemy. Faktycznie bardzo "ciekawe" są te doświadczenia.
2019-10-15 20:42:23
wyśmienity cwaniaczek: niestety to zdjęcie zakłamuje bo SZERF ZJEŻDŻA NA ZJEŻDZIE.... 99 % burczanych tirowców - szoferów to BURASY Z iq = 15 a to 15 jest odpowiedzialne za : SRANIE , SIKANIE , DUPCZENIE NA "PAUZIE" I WYPRZEDZANIE KOLEGÓW POPAPRAŃCÓW Z PRĘDKOŚCIĄ WIĘKSZĄ O 0,0004444 K/h .....na szczęście jest w tym pisowskim parlamencie już projekt tego aby tirowcy , pedłowce nie mogli wyprzedzać BRAWO PIS
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: