Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jedni pojadą inni zostaną, ale wszyscy pamiętają

Właściciele sklepów w ostatnich dniach nie narzekają na brak klientów. Książki, portrety Ojca Świętego, fotografie, znaczki, koszulki, chorągiewki to tylko mała część tego, co oferuje wiele punktów.

- W związku z uroczystością zaopatrzyliśmy się w większą ilość towaru, starając się go przez ostatni miesiąc na bieżąco uzupełniaćmówi właścicielka jednego z cieszyńskich sklepów –  Najczęściej sprzedawane są tak zwane zestawy, jak sami to określają kupujący, czyli obrazek, a do niego koniecznie flaga. Na placu Świętego Piotra w Rzymie spodziewanych jest od 50-80 tysięcy polaków. Ci którzy nie pojadą również chcą ten dzień przeżyć uroczyście.  

Rzeczywiście przystając na moment w sklepie z „pamiątkami” nie trudno zauważyć, że zainteresowanie nadal nie ustaje. Można powiedzieć, że „wzięcie” ma właściwie wszystko, co związane jest z Janem Pawłem II. - Proszę pani w taki dzień po prostu trzeba przystroić okno – mówi Janina Magiera z Cieszyna, która jak twierdzi ma już przygotowane zdjęcie, flagę i kwiaty na ten wyjątkowy dzień. Do dekorowania domów zachęcają również sami księża.

- W naszym sklepie sprzedały się niemal wszystkie rzeczy, które miały związek z beatyfikacją Papieża – mówi sprzedająca - obrazki, flagi, plakaty, filiżanki...słowem wszystko, co związane z osobą Jana Pawła II sprzedało się świetnie. Sama byłam zaskoczona tak ogromnym zainteresowaniem.

Do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II wyjeżdżają już pierwsze autokary. Jedni wyruszają z wycieczką, inni prywatnie - samochodami.  Bez względu jednak na to czy pozostaniemy w domu, czy dołączymy do grona pielgrzymów dla wszystkich 1 mają będzie ogromnym przeżyciem.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: