Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jeden zespół, trzy kategorie

Cieszyńscy laskarze powoli kończą sezon na trawie. Klub, w ubiegłym miesiącu, wystawił zawodników w aż trzech kategoriach wiekowych. Jak sobie poradzili?

Kategoria U-10:

Najmłodsi laskarze wystąpili, w osłabionym składzie, pod koniec września na turnieju w Siemianowicach Śląskich. Absencja kilku zawodników była widoczna, choć cieszyńskiej drużynie powiodło się wygrać z Trampkarzem – 4:0. Niestety, w pozostałych meczach – z Ósemką, Siemianowiczanką oraz Orlętami – musieli uznać wyższość rywali. - W tej kategorii liczy się jednak przede wszystkim gra, zdobywanie doświadczenia meczowego i szlifowanie umiejętności, które zaprocentują po przejściu do starszej drużyny. Nasi najmłodsi mają jeszcze szansę poprawić wyniki na ostatnim w tym sezonie turnieju w październiku – czytamy w oświadczeniu klubu.

Kategoria U-14:

To najbardziej zapracowana grupa w cieszyńskim klubie, gdyż ma za sobą już trzy hokejowe weekendy. W połowie września wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Siemianowicach Śląskich, gdzie zajęli czwarte miejsce. Tydzień później powiódł im się pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Śląska – zwycięstwo nad Orlętami Sosnowiec (3:1). W ostatni weekend września rozegrali drugie spotkanie, ale nie udało im się sprawić niespodzianki z faworyzowanym HKS-em Siemianowice (1:5).

Kategoria junior młodszy:

- Nasi starsi gracze zaczynają nam powoli „wyrastać” z kategorii U-14, więc przyszła pora na grę kategorię wyżej, czyli w juniorze młodszym. Musieliśmy więc połączyć siły z zawodnikami z Miasteczka Śląskiego , którzy znaleźli się w tej samej sytuacji – czytamy w oświadczeniu klubu. Debiut  nie poszedł po myśli trenerów, bo ich podopieczni ponieśli wysoką porażkę z Gliwicami (0:5). Jednak szkoleniowcy szybko zadziałali, wprowadzając kilka korekt do ustawienia, co zaowocowało zwycięstwem nad Plejadą z Nysy (4:1).

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: