Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jechała za szybko straciła prawko

W ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadła 28-letnia mieszkanka Koniakowa, która „pozbyła” się prawa jazdy na trzy miesiące. Jej brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który zostanie namierzony przez policjanta podczas przekroczenia dopuszczalnej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. I to właśnie z tego powodu interweniowali wczoraj (23 czerwca) jastrzębscy mundurowi.

- Podczas popołudniowego patrolu ulicy Pszczyńskiej, stróże prawa zauważyli VW Tiguan, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Wideorejestrator, w który wyposażony był policyjny radiowóz wykazał, że 28-letnia mieszkanka Koniakowa miała na liczniku 112 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 62 km/h- relacjonuje jastrzębska policja.

Kobieta została ukarana 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi, pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-24 13:18:15
alouette: Zabierać na 5 lat i prawie NIKT się nie odważy...
2019-06-24 13:50:55
Wiederholec: Odważy się i to nie jeden. Przypuszczam, że wielu jeździ po utracie prawa jazdy. Lepiej by było, gdyby za każde przekroczenie o 10 km/h płacić 1000 zł mandatu.
2019-06-24 14:57:43
tomi71: jedynie bezwzględna i bezwarunkowa konfiskata pojazdu będzie na nas dobrym batem. A tak to: czy to ważne, że nie mam prawa jazdy? ...przecież miałem, więc potrafię jeździć, a jak mnie złapią to co mi zrobią? ...może to będzie w tym roku, może w przyszłym roku ...a może wcale mnie już nie złapią, a jakby coś ...to znów potem będę jeździł :)
2019-06-24 15:13:56
krzysztof.mm: niejaka B. Szydło z PiS też jechała za szybko, na dodatek omal nie zabiła Bogu ducha winnego gościa przy w y p r z e d z a n i u _ na s k r z y ż o w a n i u - i co?... i póki co udupili i ciągają po sądach tego gościa, bo B. Szydło się taka skandaliczna machlojka bolszewickiej władzy n a l e ż a ł a
2019-06-24 15:58:08
donekT: krzysztof-Q niejaka B. Szydło z PiS nie jechała wówczas jako pasażer? Rozumiem, iż wybiórcza może mieć problemy z kojarzeniem pewnych faktów. Tymczasem Po dwóch latach procesu Sąd w Piasecznie uznał, że Piotr Najsztub (związany swego czasu z Gazetą Wyborczą i obecnie z TVN) nie jest winny spowodowania wypadku w 2017 roku wypadku, w którym ucierpiała 77-letnia kobieta. Według biegłych dziennikarz jechał wystarczająco wolno, zachowując należytą ostrożność. Okazało się, że samochód Najsztuba nie posiadał aktualnych badań technicznych. Co więcej, Najsztub przekroczył limit punktów karnych, a jego prawo jazdy było nieważne. // https://wiadomosci.onet.pl/kraj/proces-o-potracenie-kobiety-piotr-najsztub-uniewinniony/j0sqebf // - jak się do owej sytuacji odniesiesz krzysztof-Q
2019-06-24 16:58:10
krzysztof.mm: ...ale nic to, przeczekamy hołotę, a potem będziemy oglądać ją w tvp, jak policja - tak, ta sama, dopilnujemy - będzie wyciągać ją z nory o szóstej rano, przystrojoną w same kalesony, z broszką na czole i z kotem w rozporku
2019-06-24 17:08:12
Stanko: A co nas to obchodzi, pytam się - kto jeszcze gdzie np. pierdnął.. sensacja wielka...
2019-06-24 18:28:29
marian1951: Oj , niektórym upał nie służy . Przydałby się kubeł lodowatej wody.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: