Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jazzowy polski koncert w czeskocieszyńskiej Dziupli

W ramach „Polskich czwartków” organizowanych przez Kongres Polaków w Republice Czeskiej w czeskocieszyńskim Klubie Dziupla można było posłuchać dobrego, polskiego jazzu.

Koncert dał Irek Głyk. Jest on cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, jak i rocka. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami. Od roku 2009 Irek Głyk prowadził swój rodzinny zespół P.I.K. w którym muzykował ze swoimi dziećmi. Na perkusji Patryk Głyk,Irek Głyk-wibrafon i Kinga Głyk-gitara basowa. W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki Kingi, koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej. Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt: ”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”. W sumie Irek Głyk na swoim koncie ma trzy autorskie albumy: „Long Time” , „Step Ahead”,”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Podczas koncertu w Dziupli zagrał własne kompozycje oraz utwory klasyków muzyki jazzowej. Muzykę przeplatał słowem mającym podnieść na duchu słuchaczy. Sporo mówił też o Bogu, który – jak podkreślał – jest w jego życiu bardzo ważny.


Polskie czwartki to cykliczna seria wydarzeń, które przepełnione są szeroko pojętą kulturą polską w różnych miejscach Śląska Cieszyńskiego po jego czeskiej stronie.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: