Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze: ostatni "kopciuch" do wymiany

Około 830 tys. zł kosztować będzie wymiana kotła węglowego na ogrzewanie gazowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzu. To ostatni "kopciuch" w budynku należącym do gminy.

- To z jednej strony ważna inwestycja z punktu widzenia jakości życia w Jaworzu Średnim oraz codziennego funkcjonowania tej placówki edukacyjnej, z drugiej zaś - istotny wydatek finansowy dla budżetu Gminy Jaworze. Na ten cel uzyskaliśmy dotację i pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Po prostu nie stać nas, by jednorazowo wyłożyć z gminnej kasy taką kasę, a jest to blisko milion złotych - napisał na Facebooku wójt Radosław Ostałkiewicz.
Warto przypomnieć, że w lutym ubiegłego roku do Jaworza przyjechali posłowie działający w Parlamentarnym Zespole Antysmogowym. Rozmawiano wówczas o innych proekologicznych działaniach gminy - pisaliśmy o tym tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-24 06:46:01
Orro_: A w Skoczowie jak wyjdziesz w zimie na rynek to możesz się poczuć (dosłownie) jak w "wędzoku". Niby jest w mieście ciepłownia - ale wygląda (i niestety czuć) że większość właścicieli/mieszkańców opala węglem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: