Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaśniejsze niebo nad "Pętlą Wiślańską"?

Jest szansa, że linia kolejowa z Bronowa do Wisły Głębiec (przez Goleszów i Cieszyn) jednak powstanie. Zarząd kolei znalazł prawdopodobnie wykonawcę, który może zrealizować przynajmniej część inwestycji zgodnie z kosztorysem.

Jak poinformowały Koleje Śląska Cieszyńskiego, PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiło tzw. aukcję elektroniczną, która dotyczyła modernizacji I części inwestycji (linia Bronów - Wisła Głębce).

Czym jest aukcja elektroniczna? Jest to dodatkowy przetarg, ogłaszany po zakończeniu właściwego postępowania. Uczestnicy aukcji elektronicznej dokonują tzw. postąpień, czyli przedstawiają korzystniejszą od pozostałych ofertę, wskutek czego zwycięża oferta najkorzystniejsza dla zamawiającego - czytamy na portalu infor.pl.

Aukcja wyłoniła firmę Trakcja PRKil S.A. z Warszawy. Wyników związanych z ceną jeszcze nie ma, ale można się domyślić, że zaproponowała ona kwotę niższą niż 379 mln zł. netto, które zostały złożone w 1. etapie tego przetargu - informuje portal Kolei Śląska Cieszyńskiego.

Podsumowując: wyłoniona firma najprawdopodobniej wykona remont linii z Bronowa do Wisły Głębiec (można założyć, że oferta zmieściła się w kosztach, lub była niższa niż wcześniejsze). Ponadto, PKP niedługo uruchomi kolejną aukcję elektroniczną, która dotyczyć będzie modernizacji drugiej części inwestycji (linia Goleszów - Cieszyn).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-14 04:50:46
krzysztof.mm: ...a tymczasem minister sprawiedliwości Ziobro powołał na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Działdowie gościa, który sędzią jest dopiero od 3 tygodni - akcja "BMW do koryta" w toku, inwazja PiS-owskich misiewiczów trwa w najlepsze
2019-03-14 13:31:40
skuter66: Pisz na temat albo wcale, a pro po w pracy zajmij się pracą.
2019-03-14 15:52:16
krzysztof.mm: to leci proszę Państwa tak: najpierw PiS-owski namiestnik w KNF, co chce wyłudzić wielomilionowy okup; potem Austriak, który nagrywa Kaczyńskiego, ujawnia jego biznesowe powiązania i oskarża o oszustwo oraz korupcję - tak rodzi się afera Duck Towers; w międzyczasie Misiewicz w areszcie, Suski ze Szczerskim na wyścigi przepraszają nauczycieli których wcześniej poobrażali - a co na to Nowogrodzka? ☞☞☞ i teraz jest najlepszy numer, proszę Państwa: Jarosław Kaczyński przystępuje do kontrataku i zaczyna opowiadać o m a s t u r b a c j i...❕❕❕ fred by się uśmiał シ
2019-03-14 21:15:39
skuter66: Przygłup pozostanie przygłupem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją