Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jarmark św. Mikołaja będzie w Cieszynie

Od 3 grudnia warto wpaść do Cieszyna. Szykuje się tam Jarmark św. Mikołaja. Tu będzie można poczuć święta!

 Kuszące stoiska handlowe i wydarzenia kulturalne czy sportowe. Cieszyn już szykuje się na święta. Warto zajrzeć. Codziennie od 10.00 do 18.00 oraz w weekendy warto zajrzeć przedświątecznie do Cieszyna. Tam podczas trwającego Jarmarku św. Mikołaja nie tylko będzie można zaopatrzyć się w ozdoby, rękodzieło czy przysmaki. Zaplanowano także wiele wydarzeń towarzyszących.

- W sobotę (4 grudnia) na cieszyńskim Rynku zabrzmi Amatorska Grupa Gitarowa. Nasze serca muzycznie rozgrzeją również Zofia Bujok i Michał Kasztura. Momentem, na który z pewnością czeka już niejeden z nas, będzie uroczyste rozświetlenie choinki, któremu towarzyszyć będzie Kapela Góralska „Torka”. Zanim jednak to się stanie, wyruszymy wspólnie korowodem ze Wzgórza Zamkowego wprost do serca naszego miasta. Kolejny dzień (niedziela, 5 grudnia) zapowiada się równie ekscytująco. Na scenie pojawią się dzieci z Przedszkola nr 16, a chwilę później Antosia Kraszewska zaśpiewa specjalnie dla nas, niosąc wraz ze swoim głosem grudniową nadzieję na cud. Tego dnia zobaczymy również „Niemy” Chór Uniwersytetu Śląskiego, uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych oraz Wyższobramski Chór Kameralny – zachęca Urząd Miejski w Cieszynie.

W kolejną sobotę (11 grudnia) Jarmark św. Mikołaja to Akademia Dźwięków Sabiny Brody ponadto zaplanowano występ Mażoretek „Cieszyńskie Gwiazdeczki”. - Sobotnie popołudnie zakończą Królowie Rozrywki. Scena na cieszyńskim Rynku będzie więc rozgrzana do czerwoności. 12 grudnia (niedziela) bawić nas będzie Orkiestra Dęta „Cieszynianka” pod kierunkiem Franciszka Widnica, ale nie tylko. Na scenie pojawią się również przedstawiciele Centrum Edukacji Muzycznej, a dzień zakończy wyjątkowy koncert „Cieszyn świątecznie”. Wydarzenia Towarzyszące Biblioteka Miejska znów zadba, by dzięki choinkowemu kiermaszowi książkowemu z niespodzianką na buziach najmłodszych mieszkańców zagościł szeroki uśmiech (29 listopada – 22 grudnia). W ramach "bibliotecznego rękodzielnika" powstaną tam świąteczne girlandy, filcowe choinki i eko ozdoby (7 grudnia). Zamek Cieszyn tradycyjnie już zaprosi nas na wydarzenie pod nazwą Zaprojektuj Święta (12 grudnia), które wypełnione będzie po brzegi wszystkim tym, co miłe, smaczne i przyjemne, serwując nam na deser konkurs na cieszyńskie ciasteczka. Zaś 17 grudnia Książnica Cieszyńska zaprosi nas na spotkanie promocyjne poświęcone regionalnym kalendarzom na rok 2022 – dodaje serwis internetowy Cieszyna.

Z kolei 11 grudnia we wnętrzach Kościoła Jezusowego zabrzmi Koncert Finałowy VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra. W swe progi zaprosi nas również Teatr im. Adama Mickiewicza. 3 grudnia bawił nas będzie Kabaret Moralnego Niepokoju, a 12 grudnia serca rozgrzeje wyjątkowa para – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. W dniach 16 i 17 grudnia w przedświąteczne dni wkroczy Ekologiczny Armagedon, czyli widowisko muzyczne w wykonaniu Szkoły tańca Pe-DeBe, a 18 grudnia zachwycać nas będzie spektakl Teatru Capitol z Warszawy „Akt równoległy”.

- Wśród wielu wydarzeń nie może zabraknąć również tych, które budzą sportowe emocje: ogólnodostępna ślizgawka mikołajkowa (5 grudnia), sportowy weekend (11-12 grudnia, ul. Błogocka 24), ogólnodostępne godziny na sali gimnastycznej oraz mecz pokazowy koszykówki, który rozegrany zostanie 5 grudnia na hali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Szczególnie polecamy Waszej uwadze Charytatywny mecz hokeja na lodzie organizowany przez Fundację Fascynujący Świat Dziecka, w którym drużyna artystów polskich zmierzy się z ekipą rajdowców. Wielkie emocje gwarantowane! Wydarzenie odbędzie się 18 grudnia na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Spędźcie przedświąteczny czas w Cieszynie! Bawcie się, spotykajcie z przyjaciółmi, róbcie świąteczne zakupy na cieszyńskim rynku i na odnowionej ulicy Głębokiej. Chłońcie grudniową atmosferę – zapraszają służby miasta.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-22 14:26:47
Santa_Claus: 1 franio to dziś 4,50 NARODOWEGO ZŁOTEGO, więc frankowym kredytobiorcom Święty Mikołaj przyniesie chusteczki higieniczne, na otarcie łez - ale tylko tym co nie głosowali na PiS, dla nich będą namiary na DUDA POMOC
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: