Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jan Olbrycht: nikła szansa na pozostanie Wlk. Brytanii w UE

Wielka Brytania ma nowego premiera. Zastępcą Theresy May, za kadencji której zapoczątkowano tzw. brexit, został Boris Johnson. Czy zmiana ta może mieć wpływ na pozostanie wyspiarzy w strukturach unijnych? O opinię zapytaliśmy cieszyńskiego europosła, Jana Olbrychta.

- Wybór Borisa Johnsona ujawnia jaka jest sytuacja wśród konserwatystów brytyjskich - potrzeba wyraźnego przywództwa i zapewnienia, że nowy premier zrealizuje obietnicę ostatecznego wyprowadzenia kraju z Unii Europejskiej. Równocześnie wiadomo, że Johnson nie dysponuje wystarczającą większością w Parlamencie żeby uzyskać zgodę na sposób wyjścia - bezumowny, czy z umową - uważa były burmistrz Cieszyna.

Jakie nastroje panują w Wielkiej Brytanii? - Pytani przeze mnie Brytyjczycy bardzo się różnią w opiniach. Część przewiduje „hard Brexit”, czyli wyjście bezumowne, inni zaskakujące ustępstwa ze strony premiera i podpisanie umowy z UE, a część przewiduje szybki upadek rządu Johnsona. Zdecydowana mniejszość uważa, że jest ciągle szansa na pozostanie w Unii. Wybór Johnsona chyba przyspiesza decyzję, ale nie niesie nadziei na pozytywne rozwiązania - dodaje Jan Olbrycht.

Warto także dodać, że cieszyński europoseł został stałym sprawozdawcą Parlamentu Europejskiego do spraw Wieloletnich Ram Finansowych. Będzie zatem odpowiadał za budżet Unii Europejskiej w latach 2021-2027, w tym środki dla Polski.

Pisaliśmy także:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

48
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-24 21:38:19
donekT: Najwyraźniej na wyspach jest zbyt mało "PROEUROPEJCZYKÓW" podzielających jedynie słuszną wizję UE, wyznawaną przez Pana kolegów. Tak przy okazji, Panie Olbrycht, na czym ta jedynie słuszna "PROEUROPEJSKA" wizja jest tworzona? MANIFEST Z VENTOTENE???? Autorstwa wielkiego PROEUROPEJCZYKA (obecnie), KOMUCHA pochodzenia włoskiego (dawniej), niejakiego ALTIERA SPINELLEGO. Panie Olbrycht, a jak Pana kolega z parlamentu UE, Pan Jerzy Buzek nazwał ten dokument??? Jerzy Buzek powiedział, że „Manifest (z Ventotene) jest wiecznie żywym źródłem europejskiej integracji”. Może wartałoby zajrzeć do tego dokumentu i przedstawić jego treść publice?
2019-07-24 22:06:11
donekT: Oto perełki wynikłe z treści MANIFESTU Z VENTOTENE, dokumentu programowego "PROEUROPEJCZYKÓW":
2019-07-24 22:07:31
donekT: Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego WSZELKI POSTĘP będzie tylko złudzeniem, jest OSTATECZNE zlikwidowanie granic dzielących Europę na SUWERENNE PAŃSTWA. - Państwo narodowe do likwidacji???
2019-07-24 22:09:22
donekT: Adekwatność i realizacja każdego pojedynczego punktu programowego musi być badana pod względem jego zgodności z BEZDYSKUSYJNYM warunkiem europejskiej jedności.- Słuszność KOLEKTYWU?
2019-07-24 22:10:37
donekT: Trzeba ostatecznie skończyć z GOSPODARCZĄ SAMOWYSTARCZALNOŚCIĄ, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżymów. - RWPG bis?
2019-07-24 22:11:31
donekT: Chodzi o stworzenie PAŃSTWA FEDERALNEGO, które stoi na własnych nogach i dysponuje EUROPEJSKĄ ARMIĄ zamiast armiami narodowymi.- Czemu ta ARMIA EUROPEJSKA MA SŁUŻYĆ????
2019-07-24 22:13:11
donekT: Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzać zarządzenia wydane w celu utrzymania PORZĄDKU OGÓLNEGO.- Jakiego porządku??? Ewentualność stanu wyjątkowego???
2019-07-24 22:14:35
donekT: NOWE PAŃSTWO (jakie??? EUROPA???) a z nim nowa PRAWDZIWA DEMOKRACJA powstanie dzięki DYKTATURZE REWOLUCYJNEJ PARTII- może tej PROEUROPEJCZYKÓW????
2019-07-24 22:15:24
donekT: EUROPEJSKA REWOLUCJA MUSI BYĆ SOCJALISTYCZNA — Oto perełki.
2019-07-24 22:16:50
donekT: Zdaje się, iż EUROposłowie "STELA" zajęli już godne siebie miejsce na odpowiedniej ławeczce w historii, wraz z odpowiadającym im towarzystwem.
2019-07-25 06:24:33
Mach: Widzę ,że lokalny dzwon mocno się rozkołysał. Założyciele UE już przed Z.Brzezińskim dostrzegli teorię konwergencji i jasno określili cele. Gospodarki poszczególnych krajów europejskich jeśli chcą nadążyć za gospodarkami USA, Chin muszą się integrować w jeden organizm państwowy. Brexit, to epizod w tej integracji, dowodzący, że zjednoczenie Europy nie odbywa się na zasadzie RWPG, tj pod żołdackim butem sowieckiej armii, ale na zasadzie dobrowolności. Rząd W.Brytanii ratuje twarz i brexit będzie tylko udawany. To udawanie ich sporo kosztuje.A renegocjacje umowy wystąpienia z UE, to wychodzenie frontem a wchodzenie do UE od zaplecza. Donki T: i bronki91 zarazem mogą sobie dotrzymywać towarzystwa.
2019-07-25 08:30:04
krzysztof.mm: "nikła szansa na pozostanie Wlk. Brytanii w UE", coraz większa na wyautowanie stamtąd PiS-owskiej Polski --> ale to głównie dzisiejsi młodzi będą sobie pluć w brodę
2019-07-25 09:43:15
donekT: krzysztof-Q napisałeś "wyautowanie stamtąd PiS-owskiej Polski", w imię zasady wprowadzania nowej PRAWDZIWEJ DEMOKRACJI dzięki DYKTATURZE REWOLUCYJNEJ PARTII (proeuropejczyków?), krzysztof-Q młodzi w latach 40. i 50. XX wieku, jakoś nie pluli sobie w brodę, że mogli zostać częścią ZSRR, w imię postępu, choć taki Berman, Minc, zapewniali ich inaczej.
2019-07-25 10:08:21
donekT: Mach-U napisałeś "Gospodarki poszczególnych krajów europejskich jeśli chcą nadążyć za gospodarkami USA, Chin muszą się integrować w jeden organizm państwowy.", A jak to faktycznie wygląda na przykładzie relacji gospodarczych państw UE z Federacją Rosyjską, tworzenia na peryferiach UE rynków zbytu na towary, które przestała przyjmować ChRL? A nieustannie nawoływanie, zwłaszcza Niemiec, w kwestii stworzenia armii UE? (W jakim celu? Pod jaką komendą?). Europa zaczęła się jednoczyć także w celu przeciwwagi dla USA. Jak myślisz Mach-U, USA będzie tolerować zagrażającą sobie UE? Mach-U, od kiedy UE i EURO, nawet medialnie, przestano traktować poważnie jako konstruktywną alternatywę dla USA i DOLARA? A na jakim FUNDAMENCIE to wspólne państwo ma być budowane? Na NEOMARKSIZMIE, także w wymiarze GENDER??? Mach-U jesteś ZA WSPÓLNYM EUROPEJSKIM PAŃSTWEM, W WYMIARZE SOCJALISTYCZNYM i SOCJALISTYCZNĄ LEWACKĄ REWOLUCJĄ KULTUROWĄ W RAMACH UE? Zdaje się, iż niektórzy ograniczają się tylko do jedynie po_słusznej wizji UE.
2019-07-25 11:18:21
john: UK wyjdzie z Unii bo to wszystko za daleko zaszło.Poza tym duża część mieszkańców UK jest opętana przez polityków pokroju Farage'a którzy obiecują złote góry po wyjściu z UE. Brytyjczycy zobaczą co zrobili już w październiku razem z Borysem na czele.
2019-07-25 17:24:11
koszor: Tak, jeden organizm państwowy, potem w jeden organizm światowy i koniec wolności jaką znamy. Rozkurzyć ten nowy kołchoz, który ustala jedyny właściwy światopogląd i porządek. Precz z rozkazami z Francji i Niemiec!
2019-07-25 18:44:46
Mach: Kraje, które założyły Wspólnotę Węgla I Stali a następnie EWG, nadawały i będą nadawać przyszły kształt UE, do której przynależność nie jest obowiązkowa a dobrowolna. UK dołączyła do EWG i UE, i jesli będzie wola jej opuszczenia nikt Wielkiej Brytanii tego nie zabroni. Wprowadzą cła na towary, i przestaną ich obowiązywać wszystkie umowy jakie w ich imieniu zawarła komisja UE. Słowem wrócą do ustawodawstwa przedakcesyjnego. To będzie szok dla Brytyjczyków -twardy brexit z żołnierzami na granicach z granicznym ruchem wizowym z przepisami prawa z przed 30 lat i więcej. UE szybko zastąpi brytyjskie towary obciążone cłem towarami wytwarzanymi wewnątrz UE i przeciwstawi rynek 380 mln obywateli rynkowi 67 mln. Brytyjczycy będą się miotać jak sardynki we własnym sosie odgrodzone na dobre nie tylko kanałem ale także granicą celną. Możemy sobie wyobrazić osamotnioną Polskę występującą z UE, lub z niej wykluczoną na wskutek nierespektowania prawa unijnego, wiszącą jak bąbel u tyłka Rosji i Białorusi z własną narodową armią wyposażoną w stare czołgi T72, darowane przez Niemcy leopardy 4, z jedną fregatą rakietową z 30 F16 i starym okrętem podwodnym, której obywatele by przekroczyć granicę czech będą musieli występować o wizy w ambasadzie czeskiej w Warszawie, stojący pomiędzy zasiatkowanym ogrodzeniem do wysokości 3 m nieudolnie odprawianych na granicy przez policję obu krajów i ich straż graniczną zaglądającą głęboko do bagaży jak to ma miejsce w Przemyślu-Medyka pomiędzy Polską a Ukrainą. pojedź donkuT, i ty koszor w to miejsce a zrozumiesz czym tak naprawdę jest UE dla nas Polaków. Trzeba być nieskończonym kretynem aby myśleć jak Wy sorry wy.
2019-07-25 19:21:24
Mach: Wszyscy umieją sobie wyobrazić rozłożone wzdłuż granicy polski bataliony WOP-u- jeden był w Cieszynie, następny w Raciborzu,a w drugim kierunku w Żywcu, przetrzymujących po 160 mężczyzn w wieku 20-21 lat odbywających służbę wojskową chroniących granice naszego państwa wyposażony w pluton rolniczy z 3 parami koni pługami ,bronami pielęgnującymi pas włóczki o szer 6m wzdłuż granicy uganiającymi się z psami i karabinami po tym pasie czy ktoś nie ośmielił się naruszyć nasze granice.Czy do tego chcesz donkuT i koszor wrócić? Wy chcecie taki światopogląd i porządek przywrócić?
2019-07-25 20:04:36
rainman: Kopacz żąda w PE powiązania wysokości funduszy z przestrzeganiem praworządności. Hmmmm. Ciekawe który to kraj miała na myśli? Polskę? A Francję już nie? ;-) https://www.youtube.com/watch?v=M-4_VBQeOpg
2019-07-25 20:56:35
donekT: Mach-U Przynależność do ZSRR, RWPG, Układu Warszawskiego, zgodnie z aktami konstytutywnymi poszczególnych wymienionych, także była dobrowolna, praktyka wskazywała zupełnie co innego. Do szczęścia brakuje tylko UE armii;D:D:D Pomniki Marksa w np. Trewirze, czy Brukseli już się znajdują:D:D:D Przypominam, że URODZINY MARKSA UE OBCHODZIŁA WSPÓLNIE Z ChRL. Mach-U w przypadku Polski zarówno UE nie opłaca się pozbywać Polski, jak i Polska nie chce opuszczać UE. Tu nie chodzi o UE, tylko narzucany przez elity europejskie SOCJALISTYCZNY WYMIAR UE, który TY MACH-U WSPIERASZ, włącznie ze swoim ulubionym EUROposłem jako jedynie "słuszny", rzekomo "proeuropejski", przynajmniej jak można wywnioskować z Twoich Mach-U wypowiedzi i treści przedstawionych ze strony pewnego EUROposła. Mach-U czyżbyś na starość próbował mariażu z marksizmem, tym razem w zachodnim wymiarze??? Mach-U nie spodziewałbym się...
2019-07-25 21:21:34
donekT: PS Dlaczego jako jeden z argumentów na rzecz wprowadzenia podatku katastralnego, podaje się adekwatne stanowisko UE w tej sprawie??? W końcu czemu może służyć taki podatek, zwłaszcza w przypadku Polski, gdzie w porównaniu z innymi krajami UE zarobki są odpowiednio niższe, a spora część kapitału znajduje się zakumulowana w nieruchomościach. Zdaje się, że podatek katastralny może posłużyć jako idealne, ekonomiczne narzędzie do wywłaszczeń. Zdaje się, że w ZSRR podobne cele uzyskiwano za pomocą narzędzi przemocy i siły, które co do zasady nie przysługują SOCJALISTYCZNEMU "państwu prawa", w obecnym wymiarze.
2019-07-25 21:46:31
Mach: DonekT, dobrowolność przynależności do RWPG była taka sama jak obecność 600 000 żołnierzy radzieckich w Polsce i 800 000 żołnierzy ZSRR w pozostałych demoludach. Okupanci zrobili RWPG dla utrzymywania okupacyjnej armii i utrzymania cielca na glinianych nogach stanowiącego więzienie dla pozostałych narodów nazywanych republikami. Więc myślisz po prostacku i nie porównuj RWPG do UE , Nasza przynależność do UE była dobrowolna i podyktowana rozsądkiem i historycznymi więzami Polski z kulturą i tradycjami demokratycznymi Europy wyrosłej na prawie rzymskim idemokracji a nie tradycji bizantyjskiej i kulcie jednostki. Uwielbiany przez ciebie rząd usilnie zaprasza wojsko USA do jak najliczniejszej obecności na naszym terytorium a oni sami tego nie chcą mimo ,że wiąże nas i UE pakt NATO. Gdyby zaproszenie skierować na wschód przejadą naszą Polskę w przeciągu 12 godzin zatrzymując się na Odrze. I zostaną na zawsze. Wspólna armia UE to obniżenie kosztów jej funkcjonowania, to w ostateczności uczynienie z Europy Stanów Zjednoczonych Europy w sposób federacyjny. Jeśli w to nie wejdziemy zrobią to bez nas a my podzielimy losy Donbasu czy Ługańskiej Republiki- staniemy się znów Przywiślańskim Krajem, kapujesz. Francja ,Niemcy, Włochy, Holandia,Belgia, Luksenburg , Hiszpania i Portugalia -nie potrzebują mędrkującej Polski i grupy Wyszehradzkiej. My niczego nie wniesiemy do ich gospodarek. W ostateczności woltę uczynią Czesi i Słowacy amy z Węgrami zostaniemy izolowani. Stanowimy rezerwuar taniej siły roboczej, i stanowimy największe obciążenie budżetu UE. Wychciewając w bolszewicki sposób środki UE jednocześnie usiłujemy niezasłużenie narzucać naszą tj. PIS-owską wizję Europy. Nasz potencjał tj. grupy wyszehradzkiej dorównuje zaledwie potencjałem Bawarii. Razem wzięci mamy ludności tyle co Wielka Brytania- więc stanowimy od jakiegoś czasu wrzód na dupie UE i jeśli retoryka i gwałcenie praworządności będzie dalej postępować w takim tempie znajdziemy się poza unią bo nas z niej wykluczą. Elity europejskie mają gdzieś archaiczne poglądy Kaczyńskiego. Socjalizm zachodnioeuropejski wyrasta z dobrobytu a Polski z chciejstwa i dorobkiewiczostwa w jednym pokoleniu i to nie z pracy ale z polityki dlatego elity pisowskie tak licznie sięgnęły po pensje europosłów jednocześnie tę Europe krytykując za to co stworzyła- i nas na kredyt do tych struktur przyjęła.
2019-07-25 22:20:18
donekT: Mach-U przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze wpisy, tym razem bez emocji, na spokojnie. Następnie zastanów się, jaką rolę ZSRR odgrywał po II światowej w ładzie globalnym, wypracowanym wspólnie przez ZSRR, USA, UK oraz odpowiednio przy mniejszej roli poszczególnych innych graczy. Obecnie tę funkcję po ZSRR przejęła Federacja Rosyjska. Następnie zastanów się, dlaczego szeroko pojęty Zachód, na czele z USA byli przeciwni rozpadowi ZSRR. Mach-U nie porównuję poszczególnych podmiotów międzynarodowych i organizacji, tylko poszczególne WARIANTY MARKSIZMU. Zdaje się, że sam Mach-U jesteś nieświadomym, lub co gorsza, świadomym wyznawcą MARKSIZMU sprzedawanego publice jako "postęp", "proeuropejskość" itd. Mach-u ja nie powiedziałem tego, co Jerzy Buzek, ponoć EUROposeł "stela" że: „Manifest (z Ventotene) jest wiecznie żywym źródłem europejskiej integracji”. Może Mach-U wartałoby zajrzeć do tego dokumentu:):):) Mach-U napisałeś cytat " Wspólna armia UE to obniżenie kosztów jej funkcjonowania, to w ostateczności uczynienie z Europy Stanów Zjednoczonych Europy w sposób federacyjny. (...) Socjalizm zachodnioeuropejski wyrasta z dobrobytu" koniec cytatu, a jednak Mach-U ZAWARŁEŚ NA STAROŚĆ MARIAŻ Z MARKSIZMEM, jesteś za budową zachodniej wersji ZSRR- WSTYD! Pomijam już poczynione przez Ciebie Mach-U błędy, nie będę robił sprostowania, ponieważ nie ma sensu. Mach-U, nie pozostaje mi nic innego, niż określić Twoje Mach poglądy jako NEOMARKSISTOWSKIE, REWIZJONISTYCZNE i KOMUNISTYCZNE.
2019-07-25 22:35:53
donekT: PS Mach-U, Socjalizm zachodnioeuropejski nie wyrasta z dobrobytu, tylko MARKSIZMU- (pojęcia: program gotajski, erfurcki, z Eisenach; I i II Międzynarodówka etc. coś mówią?). "tradycji bizantyjskiej" Mach-U, Koneczny Niemcy również traktował jako tradycję bizantyjską:D:D:D Następnie Mach-U o KOMUNISTYCZNYCH POGLĄDACH, napisałeś "znajdziemy się poza unią bo nas z niej wykluczą."- Dokładanie w ten sposób Towarzysze zasiadających w UE lewackich zadymiarzy z lat 60. i 70. XX wieku (np.Joschka Fischer i spółka) wykluczali ze swego grona Jugosławię, Albanię, pokłócili się z ChRL i gniewali się na Rumunię po roku 1968:D:D:D:D:D:D:D Pocieszny z Ciebie Mach osobnik (żeby bardziej materialistycznie i postępowo zabrzmiało), szkoda tylko, że z KOMUNISTYCZNYMI, MARKSISTOWSKIMI poglądami, a przynajmniej takie popierający:D:D:D:D
2019-07-25 22:36:04
jasper: Moim zdaniem szaremu poslowi zwanemu prezesem idzie o to, aby to UE relegowala Polske z szeregu czlonkow, a nie Polacy - (rzad PiS) zdecydowali o wyjsciu. Stad oprocz widocznej juz przemocy, teatralna kpina z prawa nie tylko Unijnego, bo PiS to PZPR + toporna propaganda. Prezesowi wygodnie byloby rzadzic suwerenem, „demokratycznie” i podlug chrzescijanskich wartosci (cokolwiek one znacza, patrzac na to co dzialo sie w Bialymstoku). Jak bardzo rozczarowujacy dla PiS bedzie budzet UE na lata 2021-27? To moze dodac oliwy do agitacyjnego ognia i w koncu prezesowi uda sie suwerena przekonac do polexitu. I wtedy bedzie mogl sobie porzadzic do woli ! Czy UE bedzie „ plakac” za Polska ? watpie.
2019-07-25 22:49:26
donekT: Poniektórzy działacze "SOLIDARNOŚCI" zwalczający za słusznie minionej epoki ZSRR, obecnie udzielają się w odbudowie ZSRR, tylko na zachodzie, w nowej formule. Jak mawiał ich obecny mentor Karol Marks, od którego dawniej się odżegnywali: "Hegel powiada gdzieś, że wszystkie wielkie historyczne fakty i postacie powtarzają się, rzec można, dwukrotnie. Zapomniał dodać: za pierwszym razem jako tragedia, ZA DRUGIM JAKO FARSA." z "18 brumaire’a Ludwika Bonaparte".;D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
2019-07-25 22:58:35
donekT: jasper-Q, A kiedy zostaną obalone pomniki Marksa w Brukseli, Trewirze i nie tylko??? Może jakaś inicjatywa oddolna, co Ty jasper-Q na to, jesteś chętny?:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D A może pomnikowi Marksa "amputujemy" stopę, jak niegdyś Leninowi w Nowej Hucie? PS w Brukseli znajduje się także pomnik innego zbrodniarza, Leopolda II, tego przy okazji też można stosownie potraktować:D:D:D
2019-07-26 05:41:50
Mach: ->DonekT, twoja głupota na tym forum jest śmiechu warta. Niestety na nią nie ma leku. Przynajmniej nikt takiej do tej pory nie wymyślił. Więc całuj mnie w pępek, chociaż wiem ,że uczynisz to i tak z drugiej strony- bo tak czynią zakamuflowani marksiści.
2019-07-26 07:08:37
jasper: donekT-Q, jak tam nauka medycyny, czy sa jakies postepy? Postaraj sie chlopie i nie badz jak szary posel zwany prezesem, ktory slabo radzil sobie w szkole ( nie dostal promocji do nastepnej klasy w szkole. Czy chocby pani Julia i pan Zbyszek od sadow, ktorzy byli kiepskimi, trojkowymi studentami i ledwo ukonczyli studia.
2019-07-26 07:22:21
jasper: Sredniej wielkosci kraj musi z kims wspolpracowac gospodarczo. Jesli nie z Unia, to z kim? To sie sprowadza do prostego wyboru - albo Polska zostaje w UE, albo bedzie polexit i integruje sie z Rosja. Dziwie sie, ze starsi zapominaja a powinni pamietac z wlasnego doswiadczenia jak wygladala Europa podzielona zelazna kurtyna. Takim donkom, bronkom & co. sadzac po wpisach, znalesc sie w ramionach Putina bardzo by odpowiadal. W koncu za swoja prace na forach dostaja ruble.
2019-07-26 11:42:53
krzysztof.mm: a tam marksista - zwykły przemądrzały wiejski d ^ p e k
2019-07-26 12:30:37
donekT: Mach-U, Z której niby strony? Ewentualną odpowiedź uzasadnij.
2019-07-26 12:39:56
donekT: jasper-Q, krzysztof-Q i spółka, Właśnie zaproponowałem Ci wolontariat przy asystowaniu operacji amputacji stopy Marksa w Trewirze, Brukseli etc. w ramach inicjatywy oddolnej. jasper-Q a kto na tym wątku rzekomo proponuje współpracę z Federacją Rosyjską, w którym miejscu? Julia i Zbyszek studiowali ogrodnictwo??? jasper-Q z tym wolontariatem się pośpiesz, bo w kolejce do abortowania z Europy czekają ideologiczni potomkowie Marksa;D:D:D
2019-07-26 12:49:12
donekT: PS Pozdrowienia dla Pana (nie wiem, czy sobie życzy) Olbrychta, naczelnego PROEUROPEJCZYKA regionu. Może kiedyś odważy się przedstawić program swojej proeuropejskości i pozostaje nam mieć tylko ułudną nadzieję, że nie będzie ZALATYWAŁ NEOMARKSIZMEM. Wszak jego kolega Jerzy Buzek powiedział, że: „Manifest (z Ventotene) jest wiecznie żywym źródłem europejskiej integracji”. Natomiast Martin Schulz dodał, że wszyscy ci, którzy się nie podporządkują, zostaną zmuszeni do posłuszeństwa siłą. Niezły ZSRR bis nam się szykuje;D:D:D
2019-07-26 12:52:57
donekT: krzysztof-Q Dziś niczym, jutro wszystkim MY, twoi towarzysze z UE powinni się zgodzić:D:D:D
2019-07-26 15:34:54
jasper: donekT-Q, na niewygodne tematy rznie glupa. Nic nowego, to typowe dla tepego elektoratu PiS. Wyobraz sobie, ze Julia P. i Zbyszek mniej niz zero nie studiowali ogrodnictwa, tylko prawo. Choc podejrzewam, ze studiujac ogrodnictwo, tez nie byliby orlami :). A teraz z innej beczki - Fundusz Sprawiedliwosci min. Ziobro przyznal dotacje 6,6 mln, ktora trafila dla UMK w Toruniu. Projekt edukacyjno- badawczy obejmuje min. temat - ,,Ochrona trwałości małżeństwa i rodziny w prawie rozwodowym Peru". Caly czas krytykuje wolodia wel donek, bronek & co., ze pisze sie nie na temat na oxie. Polski rzad wydaje na takie bzdety nie zwiazane z krajem miliony. To donkowi, bronkowi & co. nie przeszkadza. A miliony te mozna byloby przeznaczyc na pomoc chocby osobom niepelnosprawnym. PIS to Polski Instytut Swira jest. Nie pytajcie z jakiej ulicy.
2019-07-26 15:34:55
jasper: donekT-Q, na niewygodne tematy rznie glupa. Nic nowego, to typowe dla tepego elektoratu PiS. Wyobraz sobie, ze Julia P. i Zbyszek mniej niz zero nie studiowali ogrodnictwa, tylko prawo. Choc podejrzewam, ze studiujac ogrodnictwo, tez nie byliby orlami :). A teraz z innej beczki - Fundusz Sprawiedliwosci min. Ziobro przyznal dotacje 6,6 mln, ktora trafila dla UMK w Toruniu. Projekt edukacyjno- badawczy obejmuje min. temat - ,,Ochrona trwałości małżeństwa i rodziny w prawie rozwodowym Peru". Caly czas krytykuje wolodia wel donek, bronek & co., ze pisze sie nie na temat na oxie. Polski rzad wydaje na takie bzdety nie zwiazane z krajem miliony. To donkowi, bronkowi & co. nie przeszkadza. A miliony te mozna byloby przeznaczyc na pomoc chocby osobom niepelnosprawnym. PIS to Polski Instytut Swira jest. Nie pytajcie z jakiej ulicy.
2019-07-26 16:55:20
donekT: jasper-Q i spółka, To Ty napisałeś cytuję" Czy chocby pani Julia i pan Zbyszek od sadow, ktorzy byli kiepskimi, trojkowymi studentami i ledwo ukonczyli studia." koniec cytatu. jasper-Q SKORO NAPISAŁEŚ "pani Julia i pan Zbyszek od sadow," OD SADOW, i coś studiowali, wskazujesz na adekwatny kierunek, zatem musieli studiować sadownictwo. Logiczne?
2019-07-26 16:58:43
donekT: jasper-Q i spółka, na jakie niby niewygodne tematy? DLA KOGO NIEWYGODNE? SOCJALISTYCZNY "PROEUROPEJSKI" kierunek, w którym zmierza UE, biorąc pod uwagę europejskie elity i to, kto w nich zasiada (lewaccy zadymiarze, czasem nawet byli terroryści, lat 60. i 70. XX wieku), czasem nawet finansowani przez ZSRR, zdaje się coraz bardziej widoczny, tak jak realizacji manifestu KOMUCHA Spinelli'ego, którego imię widnieje na wejściu do budynku parlamentu UE:D:D:D jasper-Q prawdy nie zagłuszysz;D:D:D
2019-07-26 17:03:44
donekT: jasper-Q i spółka, Przekształcenie UE w ZSRR bis Tobie jasper-Q nie przeszkadza? Co więcej, kierunek ten jest przez niektóre elyty przedstawiany jako ponoć jedyny możliwy? Do tego kreowanie MARKSIZMU jako dominującej ideologii panującej w UE. jasper-Q zaproponowałem Ci wolontariat przy asystowaniu operacji amputacji stopy Marksa w Trewirze, Brukseli etc. w ramach inicjatywy oddolnej. Jakoś nie wyrażasz entuzjazmu w konkretnym przedsięwzięciu? jasper-Q dlaczego? Może MARKS JEST TWOIM JASPER-Q IDOLEM?
2019-07-26 18:45:33
jasper: Od dwoch tysiacleci papieze stoja na czele KK. Czy to nie instytucja KK przez cale stulecia skutecznie tuszowala grzeszne ich wystepki. Czyz ich pontyfikaty nie cechowaly bujne zycie erotyczne, nepotyzm, mordy, gwalty, pycha, zadza pieniedzy i krwawe walki o wladze na dworze Piotrowym. Czy historia KK i jej urzednikow jest bez skazy ? Papiezy oglaszaja swietymi choc swietymi nie byli. Czy nalezysz do tej zepsutej, obludnej organizacji donekT-Q ? Nie przeszkadza ich zaklamanie ? Wypowiadasz sie o UE, a Twoim idolem widac sa pedofile w sutannach, chronieni przez obecny rzad. Nawet akt podejrzanych o pedofilie ksiezy nie moze wyegzekowac od biskupow, prokurator zwany mniej niz zero ( bo slabiutki na studiach). Nie osmieszaj sie wiecej donekT-Q.
2019-07-26 19:48:45
donekT: jasper-Q IGNORANCIE papież jako stanowisko dopiero ukształtował się kilka stuleci po śmierci Piotra. Piotr, Linus etc. bynajmniej nie uważali się za żadnych "papieży":D:D:D Jak już to PATRIARCHÓW i tak to pojęcie w stosunku do nich stanowi nadużycie;D:D:D jasper-Q ten wątek jest o UE i jakoś "dziwi mnie" dlaczego Tobie jasper-Q nie przeszkadza przekształcanie owej UE w ZSRR bis w zachodnim, nowszym wydaniu, gdzie ponoć "czynnik ludzki", jak przedstawiają owi "proeuropejczycy", ma już nie przesądzić o upadku projektu, jak było ich zdaniem w odniesieniu do ZSRR. Przekształcenie UE w ZSRR bis Tobie jasper-Q nie przeszkadza? Co więcej, kierunek ten jest przez niektóre elyty przedstawiany jako ponoć jedyny możliwy? Do tego kreowanie MARKSIZMU jako dominującej ideologii panującej w UE. jasper-Q zaproponowałem Ci wolontariat przy asystowaniu operacji amputacji stopy Marksa w Trewirze, Brukseli etc. w ramach inicjatywy oddolnej. Jakoś nie wyrażasz entuzjazmu w konkretnym przedsięwzięciu? jasper-Q dlaczego? Może MARKS faktycznie JEST TWOIM JASPER-Q IDOLEM?- do tej pory Ty jasper-Q nie zaprzeczyłeś;D:D:D
2019-07-26 19:50:54
donekT: PS jasper-Q przeproś za pomówienie! Nie pierwsze...
2019-07-27 00:01:24
jasper: Skoro UE jest niedobre, wstretne, be, to co robi tam 28 europoslow PiS. W UE nazywaja ich politycznym planktonem, co mnie nie dziwi :) Najgorsze jest to, ze Polska pod rzadami PiS traci w Unii. Mozna powtorzyc madrosc ludowa - „ dla pieniedzy lud sie podli, dla pieniedzy ksiadz sie modli“. Czy takie chrzescijanskie wartosci miala na mysli pani Beata Sz. przemawiajac w UE , sama lamiac praworzadnosc ? Nie osmieszaj sie doneczkuT-Q. Powtarzam, droga wolna. UE nie bedzie plakac za Polska PiS.
2019-07-27 01:03:01
donekT: jasper-Q A kto na tym wątku i gdzie stwierdził, jakoby UE miała być niedobra i wstrętna? Polska jest krajem, gdzie UE spotyka się z większą sympatią niż w wielu innych krajach tak nazywanej starej UE. To nie UE jest zła, ZŁY JEST NEOMARKSIZM preferowany przez elity, uważające się za RZEKOMO europejskie, FAKTYCZNIE SĄ LEWACKIE. jasper-Q, dlaczego popieranie neomarksizmu (sine qua non) utożsamiasz z istnieniem UE??? Dlaczego jasper-Q w swym światopoglądzie jesteś ograniczony i postrzegasz UE tylko w marksistowskim wymiarze jako ZSRR bis? UE nie musi być neomarksistowska, wystarczy, jeżeli UE będzie EUROPEJSKA:D;D:D
2019-07-27 01:08:36
donekT: PS To nie lewaccy towarzysze dawniej finansowani przez ZSRR decydują, gdzie znajduje się Polska. :D:D:D:D:D:D:D
2019-07-27 08:54:18
jasper: DonekT -Q vel Wania caly czas pisze o ZSRR, placa mu w rublach to i tesknym okiem patrzy na prawo od Polski. Marzy sie powrot do PZPR, oj marzy. Pan Morawiecki & Co. jest jakby z epoki PRL , wbic lopate, przeciac wstege, odtrabic zwyciestwo a potem jakos to bedzie albo nie. Kogo to obchodzi ... jak dostanie 500 +. W miedzyczasie zmienily sie znaczenia slow "Polska" - oznacza teraz nie kraj a partie zwana PiSem a jeszcze wczesniej PC i PZPR. "Polki i Polacy" to juz nie obywatele kraju dawniej nazywanego Polska a dzis bez nazwy, bo Polska to PiS. GUS opublikowal wskazniki dot. zasiegu ubostwa skrajnego, relatywnego oraz ustawowego. - (…) W 2018 r. we wszystkich przypadkach odnotowano wzrosty: • ubóstwo skrajne zwiększyło się do 5,4% z 4,3% przed rokiem • ubóstwo relatywne wzrosło do 14,2% z 13,4% rok wcześniej • ubóstwo ustawowe poszerzyło się do 10,9% z 10,7% w 2017 r.’ (za bankier.pl) „emigracja maleje” „Co dziesiąty Polak chce wyjechać za granicę, wynika z raportu Work Service. Większość z tych osób chce kupić tak zwany bilet w jedną stronę – nie mają zamiaru wracać”. (za wieści24.pl) „Bezrobocie jest niskie” - bo z rynku pracy odeszło 800 tys ludzi na skutek obnizenia wieku emerytalnego i 500+. Normalny spadek bezrobocia polega na tym, ze bezrobotni pobierajacy dotychczas zasilki przechodza na utrzymanie wlasne i jeszcze cos do budzetu wplacaja. Tu jest odwrotnie. Kazdy madry widzi co sie dzieje i, ze na krach nie trzeba bedzie dlugo czekac. Ci, co czytaja paski na TVP, maja paski na oczach. Duzo takich, chocby na ox.pl.
2019-07-27 14:03:36
donekT: jasper-Q, MANIPULATORZE, próbujesz zbić z tropu i zagłuszyć PROBLEM MARKSIZMU W UE. Cały czas piszę o panującym wśród rzekomo europejskiej klasy politycznej MARKSIZMIE, który przybrał kolejny wymiar NEOMARKSIZMU, który jest gorszy od swoich poprzednich wersji, ponieważ dopuszcza współdziałanie z NEOLIBERALIZMEM, lansowanym przez korpokratyczną oligarchię. Wcześniejsze wersje MARKSIZMU (co do zasady) zwalczały spekulację. jasper-Q, jakoś starasz się w swych wypowiedziach pomijać PROBLEM MARKSIZMU W EU, a to stanowi clou tego wątku. Nie muszę odwoływać się do przykładu ZSRR, do dziś funkcjonuje na podstawie MARKSIZMU, wiele innych zbrodniczych podmiotów np. ChRL, z którą w 2018 UE w Trewirze wspólnie obchodziła urodziny MARKSA- Ciebie to jasper-Q nie razi??? jasper-Q nie odniosłeś się do kwestii, czy MARKS faktycznie jest Twoim jasper-Q idolem? jasper-Q co MARKSIZM przyniósł światu? Ile zbrodniczych systemów, mordujących ludzi na skalę przemysłową odnosiło się różnych wersji MARKSIZMU? Nie przeszkadza Ci jasper-Q stopniowe przekształcanie UE w ZSRR i ChRL bis??? Obecnie MARKSIZM próbuje się sprzedać jako rzekomą "PROEUROPEJSKOŚĆ". Tymczasem, ilu ludzi jasper-Q na świecie została zamordowanych w imię MARKSIZMU?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: