Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jan Machała zachęca do... lekcji przyrody

Wycieczka przyrodniczo-krajoznawcza to z pewnością ciekawsza alternatywa niż nauka w szkolnej ławce. Tym razem do innej niż zwykle lekcji przyrody - Jan Machała przewodniczący KOP PTTK ''Beskid Śląski'' zachęcił uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie.

Tym razem spędzili dzień z dala od szkolnej ławki. Dwudziestoosobowa grupa uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie pod opieką Doroty Korbut i Joanny Kubok wybrała się na spotkanie z przyrodą. 

W minioną środę (18.04.2012) dwudziestoosobowa grupa uczniów klas piątych pod opieką Doroty Korbut i Joanny Kubok wybrała się do Kończyc Wielkich. - Na szczęście pogoda nam dopisała. Rozpoczęliśmy od zwiedzania cmentarza i XVII -wiecznego, drewnianego kościoła  pw. Michała Archanioła, nastepnie ruszyliśmy pod Kaplicę Opatrzności Bożej i pałac hrabstwa Larisch-Thun – relacjonuje Jan Machała - Przemierzając parkowe ścieżki dotarliśmy do legendarnych dębów szypułkowych „Mieszko” i „Przemko”  należących do najstarszych i najpotężniejszych na Śląsku. 

Jak przystało na wycieczkę przyrodniczo-krajoznawczą przewodniczący KOP PTTK wygłosił prelekcję na temat legendarnych drzew.  - Dokonaliśmy też symbolicznego pomiaru 8,5 metrowego Śląskiego Matuzalem. W scenerii rodzącej się przyrody parkowej (zawilce, miodunka ćma, ziarnopłon wiosenny, fiolki leśne i kmieć błotna) dotarliśmy do odrestaurowanego Folwarku  Karłowiec – dodaje J. Machała.

Na  zakończenie oczekując na autobus powrotny wszyscy w grupach stanęli do konkursu wiedzy. - Dla młodych przyrodników była to pierwsza okazja, by wpisać sobie punkty do odznaki Turysta Przyrodnik - podkreśla przewodniczący KOP PTTK "Beskid Śląski".

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: