Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagrody wręczył burmistrz

To była chwila na którą się czeka. W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie odbyło się oficjalne podsumowanie ''Międzyszkolnego Konkursu Gwary'' i uroczyste wręczenie nagród. Gości przywitał burmistrz Miasta.

Uroczyste podsumowanie konkursu było dowodem na to, że gwara ma się dobrze. Przypomnijmy – blisko miesiąc temu jedenastu uczniów, reprezentujących cieszyńskie szkoły podstawowe stanęło do „Międzyszkolnego Konkursu Gwary”, który odbył się w SP2. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych, w kategorii proza i poezja.  

 

Teraz przyszedł czas na oficjalne zakończenie międzyszkolnych zmagań. Gala „Międzyszkolnego Konkursu Gwary” odbyła się w minioną środę (18.04.2012) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Zaproszonych gości przywitał Mieczysław Szczurek 165 burmistrz w historii Cieszyna. 

- 14 marca, czyli ponad miesiąc temu mieliśmy okazję usłyszeć was w  murach naszej szkoły. Pokazaliście, że gwara nie jest wam obca i potraficie nią pięknie mówić. Jury konkursu miało przed sobą naprawdę trudne zadanie, bo wasze prezentacje przedstawiały bardzo wysoki poziom -  podkreślała podczas uroczystości Aleksandra Melcher organizatorka konkursu - Także ocena uczestników była prawdziwym wyzwaniem 

Laureaci podczas uoczystości w sali sesyjnej UM gratulacje odebrali z rąk Mieczysława Szczurka burmistrza Cieszyna oraz Bogdana Ficka, dyrektora Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych. Sukcesów zwycięzcom pogratulowali również organizatorzy konkursu. 

- Mamy ogromną nadzieję, że konkurs ten wpisze się na stałe nie tylko w szkolny kalendarz, ale również w uroczystości miejskie i za rok tą salę wypełnimy tłumnie podczas gali laureatów... - zaakcentowała Renata Chamera-Wójcik dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie. 

Na zakończenie uczestnikom uroczystości historię sali sesyjnej UM przybliżył Bogdan Ficek

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: