Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jan Gluza z wyróżnieniem

Podczas wczorajszej (31.05.2023) sesji Rady Gminy w Goleszowie wręczone zostało wyróżnienie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury dla Jana Gluzy z Dzięgielowa.

Wczoraj, 31 maja odbyła się LII sesja Rady Gminy, podczas której Jan Gluza, mieszkaniec Dzięgielowa, został uhonorowany nagrodą za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżnienie to zostało przyznane na wniosek wójt Sylwii Cieślar, do którego Rada Gminy przychyliła się podejmując stosowną uchwałę. 

- W swojej działalności artystycznej Pan Jan wypracował bogaty dorobek artystyczny promujący piękno Ziemi Goleszowskiej oraz Śląska Cieszyńskiego, dzięki któremu doczekał się już wielu nagród i wyróżnień. Wykonał między innymi liczne grafiki przedstawiające obiekty i widoki z terenu naszej gminy, w tym także miejsca, które zniknęły już z jej krajobrazu, a są nierozerwalnie związane z historią lokalnej społeczności – uzasadniają goleszowscy urzędnicy.

Jan Gluza to malarz, rzeźbiarz i grafik. Swoje umiejętności kształtował w Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej, gdzie poznał m.in. technikę linorytu. jest członkiem Koła Plastyków przy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Wystawiał na Śląsku Cieszyńskim i poza nim, m.in. w salach „Zachęty” i „Starej Kordegardy” Pisaliśmy: Linoryty Jana Gluzy w Galerii Zmiennej w Cieszynie.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: