Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jakie studia warto wybrać we wrześniu

Logistyka i transport, Inżynier jakości, Programowanie aplikacji mobilnych, Grafika komputerowa, Menedżer zasobów ludzkich, Menedżer turystyki czy Kryminalistyka – to tylko kilka propozycji Akademii WSB w Cieszynie. Uczelnia zapewnia studia dzienne przez 3 dni w tygodniu, zajęcia z ekspertami, dodatkowe bezpłatne szkolenia oraz, co wielu podkreśla, wyjątkową, przyjacielską atmosferę studiów.

Wrzesień to dla wielu osób miesiąc decyzji o rozpoczęciu studiów: wyższych, podyplomowych czasem doktoranckich. Warto przyjrzeć się ofercie jednej z najlepszych uczelni w Polsce Akademii WSB i Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, która nadal prowadzi otwartą rekrutację na wiele atrakcyjnych kierunków studiów. Wolne miejsca można znaleźć zarówno na studiach dziennych jaki i na zaocznych. Co ważne studia dzienne (stacjonarne) w Akademii WSB odbywają się przez trzy dni w tygodniu: środę, czwartek i piątek. Pozostałe dni studenci mogą dowolnie zagospodarować, choć uczelnia zachęca do podjęcia pracy, odbywania stażów czy praktyk.

Informatyka – nie tylko dla geeków

Wśród najciekawszych propozycji można znaleźć studia inżynierskie na kierunku Informatyka: Grafika komputerowa i projektowanie serwisów www, Informatyka przemysłowa, Sieci komputerowe i bazy danych, Programowanie aplikacji mobilnych. Niewątpliwym atutem Informatyki w Akademii WSB jest znakomita kadra wykładowców oraz nauka w niewielkich grupach.

Studia inżynierskie

Logistyka i transport, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Inżynier jakości, Zarządzanie przedsiębiorstwem – to najpopularniejsze specjalności na wszechstronnym kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji przygotowującym inżynierów w poszukiwanych na rynku pracy zawodach.

Studia menedżerskie

Kierunek „Studia menedżerskie” łączy w sobie wiedzę i umiejętności z takich dziedzin jak ekonomia, psychologia, psychologia społeczna, zarządzanie, prawo i finanse. Nowością jest specjalność przygotowująca profesjonalistów zajmujących turystyką - branżą niezwykle intensywnie rozwijającą się na Śląsku Cieszyńskim.  Specjalności dostępne od września: Menedżer turystyki, Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie, Menedżer zasobów ludzkich, Menedżer projektu.

Kryminalistyka i nie tylko. Propozycje dla „mundurowych”

Dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek Bezpieczeństwo narodowe przygotowujący przyszłych funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, żołnierzy i strażaków. We wrześniu Akademia WSB w Cieszynie oferuje studia na następujących specjalnościach: Kryminalistyka, Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych, Służby graniczne w bezpieczeństwie państwa,

Studia dzienne we wrześniu za 150 zł miesięcznie? Przez cały pierwszy rok?

Dzięki programowi „Wsparcie na starcie” to możliwe. Przez cały pierwszy rok opłaty miesięczne dla studentów studiów dziennych (stacjonarnych) wynoszą 150 zł.  Akademia WSB w Cieszynie nadal prowadzi otwartą rekrutację na studia dzienne, na wszystkich kierunkach studiów.

Stypendia już od pierwszego dnia studiów

Dla studentów niepełnosprawnych lub w nieco gorszej sytuacji materialnej Akademia WSB przygotowała stypendia, z których korzystać można już od początku studiów.
Specjalne stypendium przygotowano dla kandydatów na studia, który osiągnęli najlepsze wyniki maturalne lub mają osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych.

3 dni studiujesz 2 dni pracujesz? Czy musze pracować?

Program 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz to przełomowy projekt skierowany do studentów studiów dziennych (stacjonarnych). Zakłada on możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w czasie studiów dziennych. Studenci Akademii WSB mają zajęcia przez 3 dni w tygodniu – środa, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą – ale nie muszą – przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa.

Rekrutacja – wystarczy świadectwo maturalne

Podstawowym dokumentem jaki musi posiadać kandydat na studia jest świadectwo maturalne. Na podstawie świadectwa oraz dokumentu tożsamości w kilkanaście minut można zostać studentem i cieszyć się w spokoju resztą wakacji. Osoby, które mają w sierpniu poprawkę matury również nie powinny załamywać rąk – szansa by zostać studentem będzie również we wrześniu.

Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze by się dostać na studia

Dla Akademii WSB ważne są wyniki jakie studenci osiągają na studiach, ich zaangażowanie i chęć rozwoju. Wybór przedmiotów zdawanych na maturze oraz wyniki maturalne nie są kryterium od którego zależy przyjęcie na studia. By zachęcić najlepszych uczniów do studiów w Akademii WSB przygotowano specjalne stypendium za wyniki na maturze, które można otrzymać już od początku studiów.

Kiedy dowiem się, że jestem przyjęty/przyjęta

Rekrutacja na studia trwa około 30 minut, więc po dostarczeniu wymaganych dokumentów, można być pewnym przyjęcia na wybrany kierunek i cieszyć się wakacjami.

Oferta studiów w Akademii WSB Cieszyn

Studia I stopnia

Bezpieczeństwo narodowe

Kryminalistyka - NOWOŚĆ

Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych

Służby graniczne w bezpieczeństwie państwa

Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

Informatyka

Grafika komputerowa i projektowanie serwisów www

Informatyka przemysłowa

Programowanie aplikacji mobilnych

Sieci komputerowe i bazy danych

Systemy przetwarzania danych i cloud computing

Studia menedżerskie

Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie

Menedżer projektu

Menedżer turystyki - NOWOŚĆ

Menedżer zasobów ludzkich

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Inżynier BHP

Inżynier symulacji

Logistyka i transport

Zarządzanie jakością w produkcji i usługach

Zarządzanie przedsiębiorstwem

Studia magisterskie

Zarządzanie

Kadry i płace w praktyce - NOWOŚĆ

Menedżer projektu

Zarządzanie finansami - NOWOŚĆ

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie zasobami ludzkimi - NOWOŚĆ

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Zarządzanie infrastrukturą publiczną

Zarządzanie jakością

Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym

Zarządzanie transportem i logistyką

Zarządzanie zrównoważoną energią

 

Akademia WSB

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

ul. Frysztacka 44

43-400 Cieszyn

cieszyn@wsb.edu.pl

Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: ES
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: