Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaką hulajnogę dla dziecka wybrać? Sprawdzone modele dla najmłodszych miłośników skatingu

Od wielu lat jest jednym z najlepszych prezentów na wakacje. Gwarantuje mnóstwo frajdy i pozytywnych emocji, a przy tym wiele korzyści dla zdrowia. Jak prawidłowo wybrać hulajnogę dla dzieci? Jakie parametry warto wziąć pod uwagę?

Kochają je najmłodsi, nieco starsi juniorzy i nastolatkowie. Jest tak samo popularna wśród chłopców, jak i dziewczynek. Jak znaleźć idealny model hulajnogi dla swojego dziecka?

Hulajnoga dla dzieci - jakie ma zalety?

Jazda na hulajnodze to świetna forma rekreacji dla dzieci w każdym wieku. Spędzając czas na świeżym powietrzu najmłodsi mogą dotlenić organizm i zapewnić sobie sporą dawkę witaminy D, która odpowiada m.in. prawidłowy stopień odporności. Ponadto poruszanie się na hulajnodze świetnie wpływa na rozwój fizyczny. Pomaga wypracować koordynację ruchową, korygować wszelkie wady postawy i rozwijać zmysł równowagi. Wzmacnia wiele partii mięśni, m.in. nóg, ud, pośladków, grzbietu czy brzucha. Uczy odpowiedniego szacowania odległości i orientacji w terenie, a także podstawowych zasad ruchu np. na ścieżce rowerowej. Wzmacnia układ kostno-stawowy i umożliwia utrzymanie zdrowej sylwetki, bez nadmiernych kilogramów.

To wszystko przekłada się również na korzyści dla sfery mentalnej. Dzieci regularnie jeżdżące na hulajnodze wykazują się lepszym poziomem koncentracji, kreatywności i uwagi, a przy tym mogą spożytkować drzemiące w nich pokłady energii. Dołączając do grupy innych juniorów przełamują również nieśmiałość, dzięki czemu nabywają umiejętności interpersonalnych. Jazda na hulajnodze pobudza także wydzielanie endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia odpowiedzialnych za dobre samopoczucie i pozytywny nastrój. To między innymi dlatego sprawia dzieciom tak wiele radości i nie pozwala im się nudzić ani przez chwilę. Kluczem do osiągnięcia takich efektów jest jednak wybór wysokiej jakości hulajnogi dla dzieci, która zapewni komfort i bezpieczeństwo.

Jak wybrać hulajnogę klasyczną dla dzieci?

Sięgając po hulajnogę klasyczną dla dziecka warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym jest możliwość regulacji położenia wysokości kierownicy. W wielu modelach można zmieniać jej ustawienie w szerokim zakresie i tym samym dostosowywać do wzrostu pociechy. To szczególnie istotne w przypadku dzieci w fazie intensywnego rozwoju i wtedy, gdy z jednej hulajnogi będzie korzystać kilkoro juniorów. Optymalnie ręce dziecka powinny być ułożone na kierownicy pod kątem ok. 100 stopni. Wówczas zachowuje pełną kontrolę nad sprzętem, a jednocześnie automatycznie przybiera prawidłową pozycję.

Istotnym parametrem jest także maksymalne obciążenie hulajnogi dla dzieci. Niektóre modele, jak np. Micro Maxi Deluxe LED będą doskonałą propozycją dla najmłodszych juniorów o wadze do 70 kg. Ich lekka (2,5 kg), a jednocześnie wytrzymała konstrukcja zapewnia swobodną jazdę, a system szybkiego składania pozwala umieścić sprzęt w bagażniku samochodu czy schowku. Z kolei dla starszych dzieci idealnym wyborem będą hulajnogi PUKY SpeedUS ONE, które są w stanie udźwignąć użytkownika o wadze do 100 kg. Oba modele oraz inne hulajnogi topowych marek dla dzieci w każdym wieku można znaleźć teraz w sklepie sportowym Sportano.pl.

Najlepsze hulajnogi dla dzieci wykonane są zazwyczaj z wysokiej klasy aluminium, gwarantującym wielosezonową trwałość. Warto wybierać modele z anodowaną kierownicą odporną na działanie rdzy i wszelkich szkodliwych czynników zewnętrznych. Z kolei podest powinien być zabezpieczony warstwą silikonu lub innego materiału o wysokiej przyczepności, który zapewni właściwą stabilność i bezpieczeństwo.

Hulajnoga elektryczna i niezbędne akcesoria dla młodych skaterów

Profesjonalna hulajnoga elektryczna to z kolei świetna propozycja dla nastolatków. Może być doskonałą formą wakacyjnej rekreacji, a jednocześnie ekologicznym i ekonomicznym środkiem transportu do szkoły czy na trening. Wybierając hulajnogę elektryczną dla dziecka należy uwzględnić przede wszystkim pojemność baterii i moc silnika. Warto zwrócić uwagę na model E300 marki Razor wyposażony w akumulator ołowiowo-kwasowy 24V, które zapewnia do czterdziestu minut ciągłej jazdy. Napęd o mocy 250W pozwala rozpędzić się maksymalnie do 24 km/h, co gwarantuje zachowanie bezpiecznej prędkości i pełną kontrolę nad pojazdem.

Sięgając po hulajnogę elektryczną dla dzieci należy wybierać modele o pneumatycznych kołach, które zapewnią płynną i komfortową jazdę nawet na nierównej nawierzchni. Idealne będą modele z kołami o średnicy 10 cali lub większej i szerokimi oponami z bieżnikiem gwarantującym właściwą przyczepność w każdych warunkach.

Rodzice wybierający hulajnogę dla swoich dzieci nie mogą zapomnieć również o dodatkowych akcesoriach. Najważniejszym z nich jest atestowany kask do skatingu, który zapewni właściwą ochronę głowy w czasie upadku czy kolizji, a w wakacje zabezpieczy również przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Młodsze dzieci na początku przygody z hulajnogą powinny używać także ochraniaczy na łokcie i kolana, dzięki którym wszelkie upadki nie skończą się nawet drobnym siniakiem. Hulajnogi klasyczne i elektryczne dla dzieci można również wzbogacić o dodatkowe wyposażenie. W ofercie sklepu Sportano dostępne są np. specjalne torby na ramę, uchwyty na telefon, dzwonki i klaksony elektryczne, oświetlenie czy nakładki na koła. Warto sięgnąć także po specjalne paski, które ułatwią transport i przechowywanie sprzętu.

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: