Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak się zachować w razie wypadku w górach?

Kolarstwo to bardzo niebezpieczny sport, zwłaszcza w górach. GOPR przygotował film, w którym pokazują, jak pomagać w razie wypadku w górach.

Turystyka rowerowa w górach rozwija się dynamicznie, o czym niestety świadczy liczba wypadków. - Bardzo ważne jest przygotowanie. Nawet najkrótsza wycieczka rowerowa, powinna być dobrze przygotowana. Kask, a jeśli korzystamy z górskich szlaków, odpowiednie ochraniacze na pewno się przydadzą – mówi kolarz Sławomir Kohut, wielokrotny mistrz Polski i olimpijczyk z Aten.

A jeśli ich zabraknie, nierzadko z pomocą przychodzą ratownicy z Górskiego Pogotowia Ratunkowego. - Górska turystyka rowerowa w Beskidach rozwija się bardzo dynamicznie. Świadczy o tym nie tylko ruch na szlakach i górskich ścieżkach rowerowych, ale przede wszystkim liczba wypadków, w których niemal codziennie w sezonie udzielamy pomocy poszkodowanym rowerzystom – stwierdzają ratownicy GOPR.

Wiele osób lubi jeździć na rowerze, jednak nie każdy wie jak się zachować w czasie wypadku. - Co zrobić w razie wypadku? Dzieciaki spieszą z odpowiedzią: wezwij pomoc (dzięki aplikacji Ratunek od razu otrzymamy twoją dokładną lokalizację) i zanim przyjadą ratownicy GOPR, zaopiekuj się poszkodowanym. Tylko tyle i aż tyle! Kampanię o bezpieczeństwie w górach zrealizowaliśmy z myślą o najmłodszych turystach razem z Fundacja GOPR, dzięki wsparciu finansowemu BRUBECK- informują GOPRowcy 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: