Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Więcej fotowoltaiki w Cieszynie

Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne powstają na terenie cieszyńskiej oczyszczalni ścieków.

- Cieszyńska oczyszczalnia ścieków to miejsce kolejnej ważne inwestycji na terenie Miasta Cieszyn. Powstaną tam dwie instalacje fotowoltaiczne w ramach zadania „Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Cieszyna. Wczoraj miałam przyjemność podpisać umowę z wykonawcami – informuje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Na zadanie przewidziano kwotę ponad 367 000 zł, a inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-14 14:05:48
tom lem: Ciekawe czy to kolejne dofinansowanie ze środków publicznych miejskiej spółki, czy może ona sama wygenerowała oszczędności i inwestuje je dla dobra mieszkańców. Obawiam się jednak, że to kolejna inicjatywa Szanownej Gosposi, która bez ładu i składu szasta miejskim groszem by poza protestami, zaistnieć w mediach ;-)
2021-10-14 15:15:27
święty_Patryk: chętnie bym przeczytał ile ta zabawa kosztuje miasto, i czy kiedykolwiek ma szansę się zwrócić
2021-10-14 17:34:13
tom lem: ... w ogóle to pic na wodę fotomontaż te miejskie spółki. Niezrozumiałym jest powoływanie "NOWEGO" prezesa zarządu ( chyba świadomie ubezwłasnowolnionego, ale za grubą kasę) + przynajmniej trzech członków rady nadzorczej, jeżeli i tak gosposia podejmuje strategiczne decyzje o inwestycjach na terenie ZGK. Korzyść z tego tylko taka, że nikt nie poniesie odpowiedzialności w razie wtopy, bo gosposia się wcina tylko z uśmiechem, jak do zakładu miejskiego. O zgrozo, pytana o dziury w drogach na terenie miasta, za które odpowiada MZD, kwituje - to nie jej sprawa ( w domyśle kompetencje).
2021-10-14 17:47:10
tom lem: ... a propos, ciekawe dlaczego w ten wątpliwy interes nie inwestuje zawodowo kolejna spółka miejska " Energetyka Cieszyńska", chyba tylko dlatego, że zatrudnieni tam energetycy wiedzą gdzie są słabe punkty tego przedsięwzięcia, ale do rady nadzorczej Szanowna Gosposia, desygnuje zaprzyjaźnionych emerytowanych specjalistów ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: