Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak poznać, że mężczyzna kłamie

- Tę bluzkę kupiłam w Cieszynie w listopadzie. Jutro też idę na zakupy- chwaliła się mieszkająca na co dzień w Łodzi pisarka Monika Sawicka podczas swojego spotkania autorskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Ujęła tym zgromadzone na sali czytelniczki. Byłem jedynym mężczyzną na tym spotkaniu.

Spotkanie rozpoczęła Katarzyna Frydrychowicz, polonista z SP 3, która przedstawiła autorkę i jej książki. - Czytając Pani książki, nieraz złapałam się na tym, że padają w niej słowa, które są jakby wyjęte z moich ust. Każda z nas chciałaby mieć taką przyjaciółkę jak Pani – powiedziała cieszyńska nauczycielka.

A potem głos zabrała autorka „Kruchości porcelany”. Monika Sawicka opowiedziała o czym są jej książki. - Nie piszę o czymś czego nie znam. Moje książki są o miłości. Nie tylko o miłości między kobietą a mężczyzną, ale także o innym obliczu miłości, która łączy przyjaciół czy rodzinę – przekonywała pisarka.

Czy jest miłość według Sawickiej? To choroba umysłowa, co – wedle niej – 40 lat temu potwierdzili amerykańscy badacze. O zakochaniu decyduje zapach i feromony. Węchem szukamy osób o pasującym do nas zestawie genetycznym. Mężczyźni zakochują się w szczupłych kobietach, ale na żony wybierają te o dużych biodrach, które mogą urodzić im potomstwo. - Miłość jest związkiem chemicznym, trwa od 3 miesięcy do 4 lat. I dobrze. Jeśli ktoś chce mieć cały czas żar w związku, niech zapisze się do straży pożarnej – przekonywała pisarka podczas spotkania w Cieszynie.

Monika Sawicka przekonywała nas, że warto chwytać każdy dzień. - Przyjmuję życie takie jakie jest. Skup się na dziś, nie wiadomo czy jutro w ogóle będzie – to rady, które dawała swoim czytelniczkom, niekiedy tylko zwracając uwagę, że na sali jest ktoś jeszcze poza kobietami. Co miało też i swoje plusy, byłem świadkiem uwag o męskim świecie, którymi – jak mniemam – dzielą się kobiety tylko we własnym gronie. Ale o tym za chwilę. Autorka „Szeptem” przytoczyła słowa Mary Earle, które traktuje za życiowe motto: „Akceptujcie i kochajcie swoje rodziny takie, jakie są. Ale najpierw musicie zaakceptować i pokochać siebie. Wtedy wszystko wokół się zmieni, bo będziecie pełni miłości. Zacznijcie wierzyć w siebie. Tylko wy możecie stworzyć własną wolność. Miejcie odwagę, by głosić swoją prawdę. Niebo i ziemia nie istnieją na górze i na dole, tylko są stanami świadomości. Niebo na ziemi każdemu może się ziścić”.

Sporo też powiedziano o meandrach relacji damsko-męskich. Sawicka tłumaczyła skąd biorą się te męskie poszukiwania kluczyków i rozrzuconych skarpetek (nie zdradzę – odeślę Was do jej książek lub zaproszę na spotkania autorskie, które odbędą się jeszcze w Strumieniu i Zebrzydowicach). Na zachętę zdradzę Wam tylko, że: „kiedy mężczyzna kłamie rozszerzają mu się naczynia krwionośne, dlatego panowie chcący okłamać swoje kobiety powinni zadzwonić lub mówić z innego pokoju”. Albo to: „nie ma sensu brać mężczyzny na zakupy ubrań, ale można go wziąć ze sobą do sklepu spożywczego i wybrać wózek z zepsutym kółkiem. Dlaczego? Mężczyźnie myślącemu nad naprawą kółka szybciej minie czas na zakupach”. I jeszcze jedno: „nie wolno pytać o nic mężczyznę w łóżku. Facet nie potrafi jednocześnie coś robić i myśleć”.

Monika Sawicka nie tylko żartowała. - Masz pytanie – pytaj, chcesz, by ktoś coś wiedział – powiedz mu, coś Ci się nie podoba – wyjaw to – radziła pisarka. Bowiem jak przyznała: - Jesteśmy różni, ale potrzebujemy siebie nawzajem.

Strona autorki: http://www.monikasawicka.pl/

Autorka spotka się z czytelnikami:
Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu (25 kwietnia, godz. 17)
Gminna Biblioteka Publiczna w Zebrzydowicach (26 kwietnia, godz. 17)

Dla Czytelników naszego portalu mamy 3 książki Moniki Sawickiej z autografem. Jak je zdobyć? Do 28 kwietnia do godziny 18:00 pod tą wiadomością prosimy o zdradzenie Waszych sztuczek na to jak kobiety mają wytrzymać z mężczyznami lub mężczyźni z kobietami. Jak żyć ze sobą i nie zwariować. Swoje rady wpisujcie w komentarzach. Wybierzemy te najzabawniejsze lub te najciekawsze i nagrodzimy książką z autografem Moniki Sawickiej.

Łukasz Grzesiczak

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: