Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jak co roku trzy narody na Trójstyku. To wyjątkowa msza

To będzie już 12. taka Eucharystia. Na styku trzech granic polskiej-czeskiej i słowackiej spotkają się mieszkańcy gminy Čierne, gminy Hrčava i gminy Istebna. Polsko-czesko-słowacka msza to już tradycja.


Gmina Istebna jako jedna z niewielu gmin w Polsce, może poszczycić się niezwykłym miejscem – Trzycatkiem, lub Trójstykiem, który mieści się w Jaworzynce i jest spotkaniem trzech granic państw – Polski, Czech i Słowacji.

Przedstawiciele tych trzech narodów, co roku od 12 lat spotykają się na Trójstyku na wyjątkowej Mszy Świętej Trzech narodów. Najbliższa zaplanowan jest na sobotę 21 sierpnia 2021r. na godzinę 10.00.
Msza poprzedzona zostanie nabożeństwem o godz. 9.15 w Kościele pw. Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, po którym duszpasterze wraz z wiernymi przejdą w procesji na Trójstyk.

Po Mszy Świętej: występy zespołów regionalnych i loklanych kapel prezentujacych góralski folklor, muzykę, taniec oraz sroje regionalne, regionalny poczęstunek i kiermasz twórczości ludowej.
Organizatorami wydarzenia są: Diecezja Bielsko-Żywiecka, Diecezja Ostrawsko-Opawska, Diecezja Żylińska, Parafia pw. Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, Gmina Istebna, Gmina Čierne, Gmina Hrčava, Stowarzyszenie Gmin Jabłonkowskich oraz Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej.

Objęliśmy to wydarzenie patronatem prasowym.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-21 16:58:33
sierżant_Niemyty_Wycior: jak widzę diecezje wśród organizatorów to automatycznie włącza się dzwonek alarmowy z pytaniem ile płacimy biskupom za ten capstrzyk
2021-08-21 21:01:30
krzysztof  mm: "trzy narody na Trójstyku???? - no kogoś tu poniosło, umówmy się, że to grupa katolików z trzech sąsiadujących państw i tyle
2021-08-21 21:21:30
Antykler   Forte: Abp Marian Gołębiewski to już 10. polski hierarcha, który został obłożony karami przez Stolicę Apostolską za tuszowanie pedofilii swoich podwładnych. Nie ostatni, kilka postępowań wciąż się toczy. Mają się za kogo modlić owieczki. Ale czy one w ogóle znają temat, w radiomaryju i kurwizji o tym cicho-sza.
2021-08-21 22:41:30
krzysztof  mm: a tymczasem niecały tydzień po 'matki boskiej z i e l n e j' i 'święcie wojska polskiego' cała Polska na własne oczy ogląda jak na zielonych łąkach w pobliżu polskiej granicy polscy mundurowi s k u n d l i l i się ostatecznie i nieodwracalnie, jak psim groszem opłacone p o p y c h a d ł a w zielonych mundurach depczą w zieleń trawy tych mundurów i ich oznaczeń honor i godność - to symboliczny znak moralnego upadku, degrengolady całej tej skundlonej formacji władzy i jej konsekrowanych wspólników
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: