Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszyła budowa fontanny solankowej w Zamarskach

W sierpniu rozpoczęły się prace społeczne związane z budową fontanny solankowej w Zamarskach . Przed mieszkańcami jeszcze sporo pracy, ale jak zapewnia sołtys, już pod koniec września, zamarski park wzbogaci się o nową atrakcję.

Początkiem sierpnia rozpoczęły się prace społeczne związane z budową fontanny solankowej w Zamarskach. By zaoszczędzić środki finansowe społecznnicy przygotowują teren wokół fontanny. Udało się już zlikwidować poprzednią fontannę, przesadzić krzewy, a także wykonać nowy fundament pod fontannę - cieszy się Sołtys Klaudiusz Zawada.

Przed mieszkańcami jeszcze prace brukarskie, montaż ławek wokół fontanny oraz wykonanie ścianek ozdobnych. Wszystkie te prace zostaną zrobione po zainstalowaniu fontanny solankowej. Tym zadaniem zajmie się firma, która wygrała przetarg.

Jak zapewnia sołtys, wszystkie prace związane z budową powinny zakończyć się w połowie września, a oficjalne otwarcie zaplanowano na 26 września br. podczas tradycyjnego ZAMARSKIEGO BIESIADOWANIA. Zadanie realizowane jest z wyodrębnionych środków Funduszu Sołeckiego 2021 wzmocnionych środkami wojewódzkimi z konkursu Marszałkowskiego "Inicjatywa Sołecka 2021" oraz środków z budżetu gminy.

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: