Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jadą ze Lwowa do Monte Carlo. Przez Ustroń

Liczącą ponad 2200 km trasę ze Lwowa do Monte Carlo pokonuje Michał Kumiega i Svetlana Kravs. Wczoraj (23.01) polsko-ukraińska załoga, która podróżuje zabytkowym Peugotem 201 Coupe z 1932 roku, zatrzymała się w Ustroniu.

Celem akcji nazwanej #RoadToHelp, wspieranej przez Fundację Gentes, jest zebranie 250 tys. zł dla dzieci przebywających w ukraińskich domach dziecka. - Dzięki temu wydarzeniu możemy przypomnieć o wojnie i pokazać, że my planujemy życie po jej zakończeniu. Zbiórka funduszy dla dzieci, które ucierpiały przez wojnę jest teraz bardzo ważna - mówiła na starcie podróży Svetlana Kravs. - Co ważne i chcę to podkreślić, nie zbieramy środków na naszą podróż - to finansujemy z własnych funduszy. Całą zebraną w trakcie akcji kwotę przeznaczymy na zakup artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci i ich wsparcie - dodaje Kumiega.

Zbiórka potrwa jeszcze przez miesiąc, a do tej pory na jej konto wpłacono blisko 16 tys. zł.

Miejsce docelowe i samochód, którym załoga podróżuje, nie zostały wybrane przypadkowo. To symboliczna podróż na pamiątkę ostatniego przejazdu kierowców ze Lwowa na start Rajdu Monte Carlo, który miał miejsce w 1930 roku. Duet w Ustroniu witali między innymi burmistrz Przemysław Korcz oraz rajdowiec i urzędnik ustrońskiego magistratu Łukasz Sitek.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: