Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Teatr ma nową dyrektor

Katarzyna Dendys-Kosecka została wybrana na stanowisko dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

13 stycznia odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która rozmawiała z pięcioma kandydatami na stanowisko dyrektora teatru. Jednogłośnie wybrano Dendys-Kosecką, która wkrótce uzgodni z burmistrz Gabrielą Staszkiewicz - jak czytamy w opublikowanym protokole - "warunki organizacyjno-finansowe prowadzenia Teatru". Jak słyszymy, nowo wybrana dyrektor rozpocznie pracę po załatwieniu formalności, a najprawdopodobniej w marcu.

Katarzyna Dendys-Kosecka jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. Kończyła też studia podyplomowe na katowickim UE-ku z zakresu menedżera kultury. Zawodowo związana jest bielskim Teatrem Lalek Banialuka, ale też z Cieszynem - jest dyrektor organizacyjną Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic, który rokrocznie obywa się w polskiej i czeskiej części miasta.

Współpracowała też z cieszyńskim pianistą Tomaszem Palą, który akompaniował jej w recitalu "Piaf", w którym według własnego scenariusza i reżyserii prezentowała utwory słynnej francuskiej piosenkarki.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-24 17:14:03
św. Patryk.: oby się jej udało ten teatr wyrwać z otchłani dotowanego marazmu i bylejakości w jakim trwał od dekad - i mam pytanie, czy poznamy nowej dyrektorki zdanie na temat finansowej samowystarczalności tej instytucji?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: